Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44084.48
5.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2304.5
3.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.8
15.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.7
-0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FC Barcelona Taraftar Token’ları İlk Günden Rekor Kırdı!

FC Barcelona taraftar token’ı projesini hayata geçirdiği ilk gün işlem hacmi açısından rekor kırdı.

Clock
Paylaş
FC Barcelona Taraftar Token’ları İlk Günden Rekor Kırdı!

FC Barcelona taraftar token’ı projesini hayata geçirdiği ilk gün işlem hacmi açısından rekor kırdı.

Dünyanın ilk ve tek spor odaklı kripto para borsası Chiliz.net, yine bir “ilk” ile karşımıza çıkıyor. Verdiği kararlar ve işbirliklerinin doğru olduğu aşikâr ki kripto para dünyasında sürekli bir yükseliş içerisinde.

728×90 muhabbit - FC Barcelona Taraftar Token'ları İlk Günden Rekor Kırdı!300x250 muhabbit - FC Barcelona Taraftar Token'ları İlk Günden Rekor Kırdı!

2020 yılının başında (13 Şubat) Chiliz ve Barcelona Spor Kulübü arasında bir ortaklık anlaşması gerçekleştiği duyurulmuştu. FC Barcelona’nın taraftar token’ı BAR, halka duyurulmuştu. 2020’nin ikinci yarısında 2 euro gibi sabit bir fiyatla listelenmesi planlanan FC Barcelona’nın taraftar token’ı BAR, geçtiğimiz günlerde listelenmeye başladı. Listelenmesinin üzerinden bir gün bile geçmeden 2,5 milyon dolarlık işlem hacmi ile bir rekora imza attı.

Geçtiğimiz hafta Chiliz üzerinde yaşanan token işlem hacmini neredeyse ikiye katlayan BA, Chiliz’de en çok işlem gören token olarak tarihe adını yazdı. Chiliz’in kendi token’ı CHZ ile yaptığı paritesi, platformdaki diğer tüm paritelerin 24 saatlik işlem hacminin tamı tamına 5 kat fazlasını gördü.

22 Haziran tarihinde listelenmeye başlayan BAR, iki saatten daha kısa bir sürede satıldı. Chiliz’in raporuna göre satışın sadece 2 dakikasında 777.000 dolarlık BAR satıldı. 2,25 dolar gibi sabit bir fiyatla satılan BAR token’ın başarısı herkesi şaşırttı. Ayrıca raporda başlangıçta bekledikleri arzın yaklaşık 6 kat daha fazla olduğunu ve hazırlıksız yakalandıklarına da değiniliyordu.

106 farklı ülkeden yüzlerce yatırımcıya ulaşan BAR token’ı, sahiplerine Socios.com’daki eylemleri doğrultusunda ödüller kazandıracak, liderlik tablolarında tırmanmalarını sağlayacak. Ayrıca özel ürünlere ulaşmalarını sağlayıp, hayatta bir kez başa gelebilecek benzersiz deneyimler yaşamalarını sağlayacak.

Kulübün kripto para dünyasında şu zamana kadar yaptığı ilk anlaşmanın sonuçlarının bu denli büyük olması özellikle kulüp sahipleri açısından oldukça sevindirici bir gelişme. Kripto para dünyasında da benimsenmenin ilerletilmesi açısından güzel bir örnek olduğu düşünülüyor.

chiliz - FC Barcelona Taraftar Token'ları İlk Günden Rekor Kırdı!

Chiliz Yayılmaya Devam Ediyor!

Chiliz başarılı işleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Bir süre önce Türkiye’nin en büyük dört spor kulübünden biri olan Galatasaray ile de anlaşmaya varmıştı. 5 Haziran 2020 tarihinde listelenmesi başlayan Galatasaray taraftar token’ı GAL, Türk taraftarları sevindirmişti.

Bununla birlikte Chiliz spor dallarının farklı alanlarıyla da anlaşmaya varmıştı. Geçtiğimiz aylarda karma dövüş sanatları denildiğinde akla gelen organizasyon UFC ile küresel bir ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Birçok alanda kendini geliştiren ve kripto paraların benimsenmesini başka bir boyuta taşıyan Chiliz’in bir sonraki hedefinin ne olacağı merakla bekleniyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar