BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

FC Barcelona Taraftar Token’ları İlk Günden Rekor Kırdı!

FC Barcelona taraftar token’ı projesini hayata geçirdiği ilk gün işlem hacmi açısından rekor kırdı.

Yayın:

-

FC Barcelona taraftar token’ı projesini hayata geçirdiği ilk gün işlem hacmi açısından rekor kırdı.

Dünyanın ilk ve tek spor odaklı kripto para borsası Chiliz.net, yine bir “ilk” ile karşımıza çıkıyor. Verdiği kararlar ve işbirliklerinin doğru olduğu aşikâr ki kripto para dünyasında sürekli bir yükseliş içerisinde.

2020 yılının başında (13 Şubat) Chiliz ve Barcelona Spor Kulübü arasında bir ortaklık anlaşması gerçekleştiği duyurulmuştu. FC Barcelona’nın taraftar token’ı BAR, halka duyurulmuştu. 2020’nin ikinci yarısında 2 euro gibi sabit bir fiyatla listelenmesi planlanan FC Barcelona’nın taraftar token’ı BAR, geçtiğimiz günlerde listelenmeye başladı. Listelenmesinin üzerinden bir gün bile geçmeden 2,5 milyon dolarlık işlem hacmi ile bir rekora imza attı.

Geçtiğimiz hafta Chiliz üzerinde yaşanan token işlem hacmini neredeyse ikiye katlayan BA, Chiliz’de en çok işlem gören token olarak tarihe adını yazdı. Chiliz’in kendi token’ı CHZ ile yaptığı paritesi, platformdaki diğer tüm paritelerin 24 saatlik işlem hacminin tamı tamına 5 kat fazlasını gördü.

22 Haziran tarihinde listelenmeye başlayan BAR, iki saatten daha kısa bir sürede satıldı. Chiliz’in raporuna göre satışın sadece 2 dakikasında 777.000 dolarlık BAR satıldı. 2,25 dolar gibi sabit bir fiyatla satılan BAR token’ın başarısı herkesi şaşırttı. Ayrıca raporda başlangıçta bekledikleri arzın yaklaşık 6 kat daha fazla olduğunu ve hazırlıksız yakalandıklarına da değiniliyordu.

106 farklı ülkeden yüzlerce yatırımcıya ulaşan BAR token’ı, sahiplerine Socios.com’daki eylemleri doğrultusunda ödüller kazandıracak, liderlik tablolarında tırmanmalarını sağlayacak. Ayrıca özel ürünlere ulaşmalarını sağlayıp, hayatta bir kez başa gelebilecek benzersiz deneyimler yaşamalarını sağlayacak.

Kulübün kripto para dünyasında şu zamana kadar yaptığı ilk anlaşmanın sonuçlarının bu denli büyük olması özellikle kulüp sahipleri açısından oldukça sevindirici bir gelişme. Kripto para dünyasında da benimsenmenin ilerletilmesi açısından güzel bir örnek olduğu düşünülüyor.

Chiliz Yayılmaya Devam Ediyor!

Chiliz başarılı işleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Bir süre önce Türkiye’nin en büyük dört spor kulübünden biri olan Galatasaray ile de anlaşmaya varmıştı. 5 Haziran 2020 tarihinde listelenmesi başlayan Galatasaray taraftar token’ı GAL, Türk taraftarları sevindirmişti.

Bununla birlikte Chiliz spor dallarının farklı alanlarıyla da anlaşmaya varmıştı. Geçtiğimiz aylarda karma dövüş sanatları denildiğinde akla gelen organizasyon UFC ile küresel bir ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Birçok alanda kendini geliştiren ve kripto paraların benimsenmesini başka bir boyuta taşıyan Chiliz’in bir sonraki hedefinin ne olacağı merakla bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Bolt Labs Tezos için Özel Ödeme Yöntemi Geliştiriyor!

Bolt Labs, kullanıcılarına gizlilik özelliklerini sunabilecek bir platform oluşturmak adına Tezos ile iş birliği yaptı.

Yayın:

-

Bolt Labs, geliştirdikleri teknolojinin bir sonraki güncelleme ile uygulamak için Tezos’un geliştiricisi Nomadic Labs ve Metastate ile bir ortaklık kurdu.

Lightning Network’e benzer bir şekilde çalışan zkChannels, zero-knowledge proofs protokolü ile donanmış bir ödeme kanalı görevini görüyor. Fakat, Bitcoin blockchaininin üzerine kurulmuş olan ödeme çözümü Lightning ile ilgili bir takım problemler mevcut. Sorun, belirli durumlarda, diğer kişilerin fiili banka hesaplarının görüntülenebilir durumda olması. zkChannel’ın planı ise bu durumu düzeltmek ve kullanıcılarına tam olarak gizlilik avantajı sunmak.

Bolt Labs paylaştığı bir yazıda, bölünmüş ödeme gibi projeler ile kullanıcılara farklı yollar sunmak istediğini paylaştı.

Bolt Labs

Bolt Labs, 2018 yılında J. Ayo Akinyele tarafından ve Zcash’in kurucu ortakları Ian Miers ve Matthew Green ile birlikte kuruldu. Başlatılan bu proje, Zcash’in kurucu ortağı Zooko Wilcox gibi çok sayıda melek yatırımcının yanı sıra Lemniscap, ve Xpring gibi bir çok yatırımcıların dikkatini çekti. Şirket, Nisan 2019’da yaklaşık olarak 1.5 milyon$ kadar bir fon elde etti.

Akinyele, ekibinin diğer blockchainler için bir test alanı oluşturabilmek adına Tezos ile birlikte kurulduğunu söylemişti.

Firmanın geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre;

Zcash ve Bitcoin’i Tezos ağına bağlamak için zkChannels üzerinden bir cross-chain kurmak ile ilgiliyiz. Niyetimiz DeFi uygulamalarına ek olarak katkı sağlamak.

Neden Tezos?

Tezos 2017 senesinde Initial Coin Offering (ICO) ile birlikte 232 milyon dolarlık bir fon sağladı. Yönetişim protokolünü benimsemiş bir defter teknolojisi olduğunu belirterek kendini halka sundu. Yani sistem, yönetişim prosedürleri ile birlikte periyodik bir şekilde güncellemeler alabilir. Misal, olası bir kötü niyetli madencilik planını açığa çıkaran akademik çalışmalar, makalenin yayınlanmasından kısa bir süre sonrasında sistemde yeni bir güncellemeye ön ayak oldu.

Akinyele, verdiği bir demeçte zkChannels’ın Bolt Labs’in ilk hesap modeli uygulaması olduğundan bahsetti. Firma ayrıca Bitcoin ve Zcash için özel bir kanal uygulamalarına sahip.

Akinyele son olarak, “Tezos’un yeni bir blockchain teknolojisi olduğunun farkındayız, ancak geliştiricilere sunduğu şeyler gerçekten benzersiz. Bundan dolayı Tezos ile birlikte çalışmaktan keyif alıyorum. dedi.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Scam Olduğu İddia Edilen Kripto Para Borsası Kapatıldı!

Birleşik Krallık’ta scam olduğu düşünülen kripto para borsası GPay, önce tasfiye memurunca soruşturuldu daha sonra da kapatıldı.

Yayın:

-

Scam Olduğu İddia Edilen Kripto Para Borsası Kapatıldı!

Birleşik Krallık’ta scam olduğu düşünülen kripto para alım satım platformu GPay, önce tasfiye memurunca soruşturuldu daha sonra da kapatıldı.

Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi 23 Haziran 2020 tarihinde, batmak üzere olduğu iddia edilen kripto para borsası GPay’e tasfiye memuru atamıştı. Tasfiye memurunun incelemeleri sonuca ulaştı, rapor yayınlanarak GPay kapatıldı.

GPay, XtraderFX veya Cryptopoint adlarıyla bilinen şirketin sosyal medya ve çevrim içi hizmet platformlarını kullanarak kullanıcı çektiği belirlendi. Şu girişimci bizi destekliyor, bu girişimci bizden yana şeklinde tanıtım yapan şirketin aslında yalan beyanda bulunduğu ortaya çıktı. Sözü edilen kişi veya kişilerce desteklenmediği ortaya çıkan kripto para borsası hakkında işlem başlatılması bekleniyor.

Bununla birlikte Birleşik Krallık’ın görevlendirdiği tasfiye memuru David Hill, GPay’in faaliyetlerini soruşturduğunda en az 108 kullanıcının 1,5 milyon sterlinden fazla para kaybettiği gerçeğini ortaya çıkardı. Kullanıcılarına yüksek kâr oranlarında, kazanım sağlayacaklarını ve “destekçileri” sayesinde herkesin cebine para gireceğini iddia eden şirketin, kullanıcılara kaybettirdiği 1,5 milyon sterlin hakkında hesap veremediği öğrenildi.

Tasfiye memuru David Hill’in ayrıntılı soruşturması sonucu, Birleşik Krallık 30 Haziran tarihinde GPay’in scam bir kuruluş olduğunu duyurdu. Raporda üstüne basa basa bu olayın cezasız kalmaması gerektiği savunuluyordu.

Genelde para yatırma veyahut çekme işlemlerinde kimlik fotoğrafı yollanması gibi bazı mevduatların sağlanması önerilir. Ancak “scam” kripto para borsası GPay’in kullanıcılarından bu ve bunun gibi mevduatları istemediği de öğrenildi.

Bununla birlikte GPay şirketinde olduğu gibi yanıltıcı beyan veyahut reklamlar ile müşteri çekmeye çalışan kurum veya kuruluşlarda bir artış olduğu belirlendi. Birleşik Krallık Reklam Standartları Kurumu bu durumun farkına varmış olmalı ki IAB ile el ele verip yalan beyanda bulunan, yanıltıcı reklamlara savaş açtı. Yanıltıcı reklamları tespit etmek ve kaldırmak amacıyla yeni bir sistem başlatılacak.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.