Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39475.68
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2155
3.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.27
2.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.7
0.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FDIC Destekli Bankalar, USDF Stablecoin’ini Kullanıyor!

Piyasaya yeni sürülen stablecoin, NBH Bankasından, NYC Bank müşterisine gönderildi.

Clock
Paylaş
FDIC Destekli Bankalar, USDF Stablecoin’ini Kullanıyor!

NBH Bank ve New York Community Bank, Provenance Blockchain üzerinden ilk USDF işlemini gerçekleştirdi. NBH Bank, USDF adlı stablecoin’i kullandı. Deneme amaçlı olarak USDF stablecoin’i New York Community Bank’ın bir müşterisine gönderildi.

728×90 muhabbit - FDIC Destekli Bankalar, USDF Stablecoin'ini Kullanıyor!300x250 muhabbit - FDIC Destekli Bankalar, USDF Stablecoin'ini Kullanıyor!

Bir grup ABD bankası, diğer stablecoin rezervleriyle ilgili endişeleri gidermek için USDF adlı bir stablecoin projesi başlattı. Sektörün önemli düzenleyicilerinden biri olan Federal Deposit Insurance Corp. (FDIC) tarafından desteklenen stablecoin projesinin ilerleyen zamanlarda daha çok kullanılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Stablecoin Nedir?

Çarşamba günü (19 Ocak 2022) Global Blockchain Business Council tarafından düzenlenen bir etkinlikte Scott Lucas, bankalar arasında birlikte çalışabilirlik ihtiyacını vurgulayarak şu sözleri söyledi:

Bankaların, normal para transferleri dışında, para transferleri için izole kullanım alanları var.

Provenance Blockchain Foundation finansal hizmetler endüstrisi için tasarlanmış halka açık bir blok zinciridir. Bununla birlikte Provenance blok zinciri, girişimci Mike Cagney’nin finansal hizmetler şirketi Figure tarafından da kullanılmaktadır.

USDF konsorsiyumundaki bankalar FDIC destekli olsa da stablecoin hakkında bazı gri bölgeler mevcut. Bankanın batması durumunda token sahiplerinin 250.000$’a varan kayıplara karşı koruyacak bir sigortaya sahip olup olunmadığı henüz bilinmiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar