Muhabbit

Fed Başkanı: ABD’nin Bitcoin’i Yasaklama Gibi Bir Niyeti Yok!

Amerika’nın Bitcoin’i yasaklamaya niyeti yok!

Pakistan

Pakistan Muhabbit

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı ve Federal Rezerv’inin Pandemi Müdahalesi başlıklı oturumunda Bitcoin hakkında konuştu.

Federal Rezerv (Fed) Başkanı Jerome Powell, Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin’i yasaklama, banlama gibi bir niyetinin olmadığını ifade etti.

Duruşma sırasında Temsilciler Meclisi Temsilcisi Ted Budd, Başkan Powell’ı Amerika’daki enflasyon hakkında soru yağmuruna tuttu. Ancak Powell enflasyonun pandemi nedeniyle sık sık tekrarlanan tedarik zinciri krizlerinden ötürü meydana geldiğini ifade ederek soruların gidişatını saptırdı.

Niyetiniz Yasaklamak Mı?

Ted Budd enflasyon sorularından sonra Powell’ın merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve bunların stablecoin, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri üzerindeki etkileri hakkındaki önceki yorumlarından alıntı yaptı. Budd, 2021 yılı Temmuz ayındaki bir duruşmada konuşan Jerome Powell’ın sözlerini hatırlattı: “Dijital bir ABD para biriminiz olsaydı, stablecoin’lere ve kripto para birimlerine ihtiyacınız olmazdı.” Budd, bu hatırlatmadan sonra konuyu kripto para dünyası için oldukça önemli bir noktaya getirdi.

“Yani Sayın Başkan niyetiniz Çin’in yaptığı gibi kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamak veyahut sınırlamak mı?”

tedd budd

Fed başkanı Jerome Powell “Hayır” yanıtını vererek Temmuz ayındaki duruşmada “yanlış” konuştuğunu açıkladı. Budd sorusunu bir kez daha tekrarladı ardından kripto para dünyasını “mutlu eden” bir cevap geldi.

“Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin gibi kripto paraları yasaklamaya niyeti yok.”

fed başkanı jerome powell

Fed başkanı Powell, yasaklamaya niyetleri olmadığını ancak kripto paraların düzenleyici çerçeveye kesinlikle getirilmeleri gerektiğini ifade etti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version