Muhabbit

Fed sonrası BTC ve Piyasalardan Ne Bekliyorum, Ne Yapıyorum?

Kripto Analisti ve Eğitimci Eralp Büyükaslan 22 Mart’ta alınan Fed faiz kararını ve piyasaların bu karardan nasıl etkileneceğini Muhabbit okurları için anlattı.

Kripto Analisti ve Eğitimci Eralp Büyükaslan 22 Mart’ta alınan Fed faiz kararını ve piyasaların bu karardan nasıl etkileneceğini Muhabbit okurları için anlattı.

Piyasalarla ilgilenen herkesin, her kurumun bu hafta gözü kulağı 22 Mart Çarşamba günü Türkiye saati ile 21:00’da açıklanan Fed faiz kararında idi. Fed; Futures piyasaların beklentisi olan 25bps faiz artışına karar verdi. Böylece ABD faiz oranları 475-500 bps seviyelerine çıkmış oldu.

Fed’in faiz kararları genelde CME FedWatch Tool’da fiyatlanan şekilde geldiği için verilen karar faiz indirme beklentisi olan piyasa ekstremistleri dışında kimseler için sürpriz değildi. Piyasalar sürpriz faktörünü toplantı sonrası gerçekleşen Fed Başkanı Powell’ın konuşmalarına saklamıştı. Powell’ın konuşmaları her ne kadar dengeyi gözetiyor olsa da aba altından sopa gösterme eğilimi daha baskın olduğundan bence ŞAHİN idi.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın 22 Mart Açıklamaları

Aslında Powell aylardır toplantılarda aynı şeylere vurgu yapıyor, bence bu toplantının tek farkı Silicon Valley Bank (SVB) ile bütün dünyanın gündemine oturmuş olan bankacılık krizi ile ilgili anektodların eklenmesiydi hepsi bu.

Bankacılık krizi dışında değişik bir şey söylememiş olması, net bir hedef koyamamış olması da toplantı gününden bu yana piyasalarda kararsızlık yarattı.

Bitcoin (BTC) teknik görünümü uzunca bir zamandır görmek istediğimiz pozitiflikte olsa da piyasalara hala güvenmediğimi vurgulamam lazım. Her an dev bir bankanın veya kurumun batışının haberi ile sarsılabileceğimiz şu ortamda ortamda bahsi artırmanın bir anlamı olmayacağından mevcut yatırımlarım ile gitme taraftarıyım. Hepsi ve daha fazlasını sizler için bu video analizde anlatmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla ”Muhabbit Özel” haberleri için: Muhabbit Özel

Son Yazılar

Exit mobile version