Muhabbit

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Randy Quarles, Yıl Sonunda Görevden Ayrılacak!

Fed Başkanı Randy Quarles, Başkan Joe Biden’a istifasını sundu.

fed bitcoin

fed bitcoin

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Randal Quarles, aralık ayının son haftasında Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini bırakacağını açıkladı.

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida ve Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Quarles’la beraber çok fazla kişi önemli görevlerinden ayrılacak. ABD Başkanı Biden’ın, ”Kurulu” yeniden şekillendirmesi gerekecek.

Quarles yerine büyük ihtimalle Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard gelecek. Ayrıca boşalan üç liderlik pozisyonu için Brainard’ın, Demokratlar tarafından aday gösterilebilecek tek isim olduğu söyleniyor. Bununla birlikte Brainard’ın, “stablecoin”lere ve merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) ilgi duyan nadir üst düzey yöneticilerden biri olduğunu da belirtmemiz gerekir. Lael Brainard’ın kripto paralara ilgisi olması kripto para piyasası için pozitif olarak yorumlanabilir. Önümüzdeki süreçlerde uygulanacak olan regülasyonlarda kararı verecek olan kurulda kripto paraları anlayan birisi olması, kripto paralar için daha doğru kararlar verilmesini sağlayabilir.

Quarles, Fed’in gerçekten bir CBDC çalışması başlatmak istiyorsa, yeni yasal düzenlenmelere ihtiyacı olacağını belirtti.

Denetimden sorumlu başkan yardımcısı Quarles’in, 2008’de yaşanan Wall Street krizinin bir daha yaşanmamasını sağlamak için görevde olduğunu söyleyebiliriz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version