Muhabbit

BLOCKCHAIN

Filecoin’in Eli Kulağında! Mainnet Geliyor!

Clock
Paylaş
Filecoin’in Eli Kulağında! Mainnet Geliyor!

Filecoin’in geliştirme sorumlularından Angie Maguire, birkaç gün önce Filecoin’in test ağı yarışması ayrıntıları hakkında bilgi verdi. Ayrıca projenin mainnet’inin bu yaz çıkış yapması için hızlandırıldığını söyledi.

Maguire, 10 Haziran tarihinde projenin genel yol haritası ile ilgili şunları söyledi;

Filecoin’in mainnet’i için 20 Temmuz- 20 Ağustos aralığında bir lansman planlıyoruz.

Filecoin Test Ağı İçin Yarışma Düzenleyecek

Bir blockchain tabanlı merkezsiz bir veri depolama projesi olan Filecoin, yakın gelecekte planlanan mainnet lansmanı öncesinde test ağı yarışmasını duyurdu.

Mainnet lansmanından önce ağda yaşanabilecek potansiyel sorunları çözmek amacıyla düzenlenecek yarışmada, en iyi 100 madenci ödüllendirilecek. Ayrıca her bir kıtadan en başarılı olan madencilere de ödül dağıtılacak. Kesin bir başlangıç tarihi vermekten kaçınan Maguire, yarışmanın ancak Temmuz ayı içinde başlayabileceğini söyledi.

Yarışma İlgileri Üzerine Topladı

Maguire, bu tarz yarışma konseptleri ile çok ilgili biri olduğunu söylüyor. Ayrıca, “küresel çapta madenci topluluğumuzdan olumlu geri bildirimler alıyoruz ve bu ayın ilerleyen günlerinde herkesin yarışmaya iyi hazırlanmasını sağlamak amacıyla bir soru – cevap etkinliği düzenlemeyi düşünüyoruz.” dedi.

Yarışma konseptine bu denli önem veren Maguire ayrıca sözlerine şunları ekledi;

Bu şekilde teşvik sistemiyle çalıştırılan test ağları, kullanıcılar için yeni teknolojilerin hazırlanmasına yardımcı olmak için en iyi uygulama haline gelmiş bulunuyor. Bir çok testnet teşvik programlarını gözden geçirdik ve en iyi gördüğümüz ögeleri birleştirerek Filecoin’in ağına ekledik.

Bildiğiniz üzere, corona virüs ve testnet gecikmelerinden dolayı Filecoin projesi geçtiğimiz aylarda ertelenmişti. Filecoin projesi 2017 yılında 257 Milyon dolarlık ICO arzından bu yana, geliştirilmeye devam ediyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar