BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

Fiyat Analizi No 8: Avalanche (AVAX)

Draco’dan Fiyat Analizi serimizin sekizinci sayısına Avalanche (AVAX) ile devam ediyoruz.

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 8: Avalanche (AVAX)

Draco’dan Fiyat Analizi serimizin sekizinci sayısına Avalanche (AVAX) ile devam ediyoruz. Fiyat Analizi yazı dizimizin bu bölümünde kripto para piyasalarına hızlı bir giriş yaparak adından söz ettiren Avalanche (AVAX)’ı inceleyeceğiz.

Biliyorsunuzdur bugün hazırlayacağım teknik analiz yazısı için bir anket düzenlemiştim. Anketi Bitcoin kazansa da özel mesajlarda ve yorumlarda çok fazla Avalanche (AVAX) isteği geldi. Ben de onları kırmamak adına bugün AVAX’ın teknik analiz yazısını hazırlamaya karar verdim. Hafta sonu da piyasaya genel bakış veya Bitcoin teknik analizi yazısını hazırlayarak kendimi affettirmeyi düşünüyorum.

Öncelikle şunu belirtmem gerek AVAX borsalara kısa süre önce girdi o yüzden elimizde çok fazla veri olmadığından uzun uzadıya bir yazı hazırlamamız maalesef mümkün değil. İlerleyen zamanlarda tekrar istek olursa daha detaylı bir yazı hazırlama imkânım olur.

Fiyat analizi avax grafik 1

AVAX  grafiğini 15 dakikalık zaman diliminde açtığımızda gözüme ilk çarpan detay güzel bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) yapmış olduğu. Grafikte işaretlediğim 4,89 dolar seviyesine ulaşarak da formasyonun hedefine hızlı bir şekilde ulaşmış olduğunu görmekteyiz. İkinci bir detay ise bugün fiyatın TOBO’nun neckline trendinden tepki aldığı.

fiyat analizi avax grafik 2

Bu grafikte ise başka bir trend söz konusu. Bu trend şuan bizim için önemli çünkü henüz kırılmış değil. Bundan dolayı da dikkatle takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu trend için henüz hedef vermek pek doğru olmaz çünkü bu gibi trendlerde kırılım noktasına göre hedef bölgesi değişmektedir.

fiyat analizi avax grafik 3

Son olarak grafikteki destek ve dirençleri de belirtmek istedim. Yazının başında da belirttiğim gibi elimizde çok fazla veri olmamasından dolayı aşırı detaylandıramıyorum. İlerleyen zamanlarda istek olursa yeni bir yazı hazırlamak isterim.

Fiyat Analizi Avalanche (AVAX) burada son buluyor.
Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 19.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (18.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin kripto piyasasının olmazsa olmazı Ethereum (ETH).

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 19.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bugün kripto piyasası için çok önemli bir yere sahip olan Ethereum (ETH) fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Grafik 1 saatlik, bunu seçmemin sebebi ETH grafiğini sıkça güncellemek istiyorum. Bunndan dolayı küçük zaman dilimini seçtim.

Önümüzdeki ilk iki önemli direnç seviyesini grafikte kırmızı alanlar olarak gösterdim. Gördüğünüz üzere şuan bunlardan ilkinin üzerinde ETH fiyatı. Diğer direnç bölgesi de bu zaman dilimindeki bir önceki tepe bölgesi. Bunlara ek olarak ilk iki destek bölgemizi de mavi alanlar olarak gösterdim.

Bir parabolik yükseliş olduğunu da görmekteyiz. Ancak bu parabolik yükseliş çok dik olmadığından şuan çok da endişelenilecek bir durum yok. Grafikteki en güzel nokta bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonunun bulunması. Omuz, baş ve diğer omuz bölgerini grafik üzerinde gösterdim. Şu an formasyonun neckline’ını kırmış görünüyor. Bu formasyonun ilk hedefi grafikte işaretlediğim 388$ diğer hedef ise ikinci direnç bölgesi.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Bitcoin’e Şok! En Çok Tercih Edilen Pariteler Tether Pariteleri Oldu!

Yeni verilere göre kripto para borsalarında oluşan hacimlerin yüzde 70’i Tether (USDT) paritelerinde gerçekleşiyor. Oluşan hacimlerin sadece yüzde 15’i Bitcoin paritelerinde gerçekleşiyor.

Yayın:

-

tether

Bildiğiniz üzere Bitcoin, kripto para ekosisteminde en çok adı geçen ve global anlamda en yüksek ticaret hacmine sahip kripto para birimiydi. Fakat bu gerçeklik değişiyor gibi görünüyor.

Yeni verilere göre kripto para borsalarında oluşan hacimlerin yüzde 70’i Tether (USDT) paritelerinde gerçekleşiyor. Oluşan hacimlerin sadece yüzde 15’i Bitcoin paritelerinde gerçekleşiyor. Yüzde 4’lük kısım ise diğer stablecoin paritelerinden gelmekte.

İlginizi Çekebilir: Stablecoin Haberleri

Bildiğiniz üzere Tether, 2020 yılı itibarıyla büyük bir büyüme yaşıyor. Piyasa değeri 17 Milyar $’ı geçmekte olan kripto para birimi açık ara en çok tercih edilen parite olma ünvanına sahip durumda. Bu nedenle tercih edilme miktarı arttıkça Tether, piyasa değerini de artırmaya devam ediyor.

2017 yılı incelendiğinde kripto para ticaret paritelerinden gelen hacimlerin neredeyse yüzde 50’i Bitcoin paritelerinden geliyordu. Hacimlerin sadece yüzde 5’lik kısmı ise USDT paritelerinden geçiyordu.

Yüzde 40’lık kısım ise ABD Doları paritelerinden oluşuyordu. Geçen zamanda kripto para ekosisteminde stablecoinler, itibari para birimlerinin yerini fazlasıyla almış görünüyor. Ek olarak Bitcoin’in payının da büyük kısmını alan stablecoinler adeta kripto para ekosistemini domine ediyor. Bu noktada stablecoinler yerine Tether demek de yanlış olmayacaktır.

Hacimlere Göre Paritelerin Dominansı

Larry Cermak’a göre 2017 yılında Bitcoin paritelerinin dominansının yüksek olmasının sebeplerinin başında BitMEX geliyor. Bildiğiniz üzere oldukça uzun süre BitMEX kripto para ekosisteminde türev işlemeleri domine ediyordu. Ayrıca BitMEX kontrat teminatı olarak sadece BTC kabul ediyordu. Bu noktada kişiler BitMEX üzerindeki işlemleri sadece BTC ile gerçekleştirebilmekteydi.

Son dönemde BitMEX’e türev işlemlerde ciddi rakipler ortaya çıkmış durumda. Huobi, Binance, FTX ve OKEx gibi türev işlem opsiyonları bulunan borsalar günden güne BitMEX’in piyasadaki payını çalmaya devam ediyorlar. Bu borsalar BitMEX’in aksine USDT’yi teminat olarak kabul etmekte. Bu durum da direkt olarak Tether’ın paritelerdeki dominansını etkilemekte.

Sürekli eleştiri yağmuruna tutulsa da Tether, kripto para piyasasının en önemli parçalarından biri konumunda. Piyasadaki Tether dominansını nasıl yorumlarsınız?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Nedir içerikleri için: Nedir?

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.