Muhabbit

FOX NFT Projesini Başlatıyor!

Medya ve eğlence şirketi olan Fox, NFT şirketi olan Blockchain Creative Labs’ı ve “blockchain” tabanlı animasyon serisi olan Krapopolis’i başlatıyor!

NFT muhabbit

NFT muhabbit

Medya ve eğlence şirketi olan Fox, değiştirilemeyen “token” (NFT) şirketi olan Blockchain Creative Labs’ı ve “blockchain” tabanlı bir animasyon serisi olan Krapopolis‘i başlatıyor.

Her geçen gün kurumsal büyük şirketler NFT pazarına hızlıca giriş yapmaya çalışıyor.

Krapopolis Nedir?

Krapopolis, animasyon bilim kurgu dizisi olan Rick and Morty’nin yaratıcısı Dan Harmon tarafından oluşturulan yeni bir komedi setidir.

Aynı zamanda Krapopolis, birbirilerini öldürmeden yönetmeye çalışan karakterlerin dünyada geçen macerasını anlatıyor. Karakterlerin ise insan, tanrı ve bir canavar ailesi üzerine kurulu olduğu açıklandı. Bununla birlikte Krapopolis, Fox’un yan kuruluşu Bento Box Entertainment tarafından üretiliyor.

Fox, Krapopolis için karakter, arka plan sanatı ve GIF’leri temsil eden NFT’ler oluşturacak. Bu da hayranları ile olan etkileşimi artıracak. Bununla beraber hayranlarını ödüllendirmek için tasarlanmış “token”ları, çeşitli dijital öğelerin olduğu bir pazar yeri açılacak.

Fox, NFT’ler için hangi blok zincir ağını kullanacağına dair net bir açıklama yapmadı.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Fox Entertainment CEO’su Charlie Collier şunları söyledi:

Reklamcı odaklı, sanatçıya öncelik veren ve animasyona önem veren bir şirket olarak Fox, reklam verenleri NFT’ler de dahil olmak üzere blockchain destekli “token”ların dünyasına götürecek.

Ayrıca Dan’in şu anda Krapopolis adlı serisi, tamamen bir blok zincirinde ilk kez yapılacak. Bunu kendi animasyonları için yaptıkları gibi, NFT’ler aracılığıyla hayranları ve meraklıları ile doğrudan bağlantı kurma konusunda da epey istekli gözüküyorlar.

NFT’lerin Haftalık Hacim Grafiği

Aslında NFT’ler, bir blok zincirindeki benzersiz dijital öğelerdir. The Block’s Data Dashboard’a göre, son zamanlarda popülerlikleri arttı. Ancak haftalık hacimleri, kullanıcıları ve işlemleri Şubat ayındaki zirvesinden aşağıda gözüküyor.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz ..

Son Yazılar

Exit mobile version