Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43360
-1.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2374.4
5.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.17
3.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $234.7
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fransa Merkez Bankası ve IMF, CBDC’ler Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!

IMF Başkanı ve Fransa Merkez Bankası Başkanı CBDC hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Fransa Merkez Bankası ve IMF, CBDC’ler Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, dünyanın önümüzdeki üç yıl içinde sağlam bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanabilir hale geleceğini belirtti.

Kısa süre önce Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’ndaki bir panelde konuşan Galhau, CBDC’lerin en geç beş yıl içinde günlük olarak kullanılacağını ve “üstün bir sistem” haline geleceği söyledi.

728×90 muhabbit - Fransa Merkez Bankası ve IMF, CBDC'ler Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!300x250 muhabbit - Fransa Merkez Bankası ve IMF, CBDC'ler Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!

“Bundan çok uzak olmayan birkaç deneyimiz var. Henüz genelleştirilmediler ama diyelim ki önümüzdeki üç yıl içinde olabilirler.”

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) genel müdürü Kristalina Georgieva da Galhau’nun sözlerine katılarak, önümüzdeki beş yıl içinde CBCD’lerin “dünyada oldukça yaygın olacağını” belirtti.

Panelde ayrıca, Bahamalar tarafından çıkarılan Sand Dollar, Nijerya’nın eNairası ve Çin’in dijital yuanı gibi mevcut projeler üzerine de açıklamalar yapıldı. Bunlar üzerine yapılan açıklamalarda, kullanım açısından şimdilik onay alan ifadelere yer verildi.

İlginizi çekebilir: CBDC Nedir?

İyi Projeler De Bulunuyor

Toplantıda son dönemlerin en önemli konusu olan LUNA ve UST krizine de değinildi. Tartışma sırasında Georgieva, Terra ağının son zamanlardaki çöküşüne dair şu açıklamayı yaptı:

“Birisi size herhangi bir varlık tarafından desteklenmeyen bir şey için %20 getiri sözü verdiğinde, buna normalde ne derdik? Piramit.”

Luna Düşüş Muhabbit - Fransa Merkez Bankası ve IMF, CBDC'ler Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!

Georgieva ayrıca, insanların “dijital para” dünyasındaki her şeyi olumsuz bir şekilde sınıflandırmak için acele etmemeleri gerektiğini de dile getirdi. CBDC’lerin yanında genel olarak stablecoinler hakkında da konuşan Georgieva şunları söyledi:

“Bazıları bu ismi hak ediyor çünkü varlıklar tarafından destekleniyorlar. Ayrıca varlıklar tarafından desteklendiğinde gerçekten istikrarlılar. Düzgün bir şekilde düzenlenirse daha hızlı hizmet, çok daha düşük maliyet ve daha fazla katılım sunabileceğini savunarak insanları daha geniş dijital varlık alanına yönlendirebilir. Ama sadece elmaları, portakal ve muzdan ayırırsak.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar