Muhabbit

FTX, 450 Milyon Dolar Değerindeki Robinhood Hisseleri İçin Harekete Geçti!

Kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan FTX cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan FTX cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Kamuoyuna yansıyan yeni haberlere göre FTX, yaklaşık 450 milyon dolar değerinde olan Robinhood (HOOD) hisse senedini kurtarmak için ABD iflas mahkemesinden yardım istedi. Kripto para borsası FTX’in şirket avukatları SBF’nin bu hisseler üzerinde hak talep etmesinin önüne geçmek için 450 milyon dolar değerindeki Robinhood hissesinin dondurulmasını istediler.

İlginizi Çekebilir: FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman Fried Kimdir?

İçinde SBF’nin de Bulunduğu 3 Taraf Robinhood Hisseleri İçin Hak Talep Ediyor!

Olaylı FTX krizinde her gün farklı haberlere şahitlik ediyoruz. Bildiğiniz üzere kripto para piyasalarında deprem etkisi yaratan kriz sonrasında FTX ve 100’den fazla şirket ABD’de iflas başvurusunda bulunmuştu. FTX krizindeki yeni gündem ise Robinhood hisseleri oldu. Hatırlayacağınız üzere yakın zaman BlockFi, Sam Bankman-Fried ve Yonathan Ben Shimon 56 milyon adet HOOD hissesi üzerinde hak iddia ettikleri haberleri kamuoyuna yansımıştı. Bu haberler üzerine FTX avukatları harekete geçerek söz konusu hisselerin dondurulmasını talep ettiler.

FTX konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

“Borçluların ve Sam Bankman-Fried’in birden fazla alacaklısının Robinhood hisselerini ele geçirmek istemesi ve tüm alacaklılara adil bir çözüm gelene kadar bu varlıkların dondurulması gerekiyor.”

FTX

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version