Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44121.02
5.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2311.65
3.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.32
14.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.8
-0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX, Aldığı Yatırımlar İle Birlikte, 18 Milyar Dolar Değere Ulaştı!

FTX, 900 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu tamamladı.

Clock
Paylaş
FTX, Aldığı Yatırımlar İle Birlikte, 18 Milyar Dolar Değere Ulaştı!

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para birimi türevleri borsası FTX, 900 milyon dolarlık bir finansman turunun tamamlandığını duyurdu.

B Serisi yatırım turunda borsaya yatırım yapanlar arasında, Softbank, Sequoia Capital, Coinbase Ventures, Multicoin, VanEck ve Paul Tudor Jones Ailesi dahil olmak üzere toplamda 60’tan fazla katılımcı yer aldı.

728×90 muhabbit - FTX, Aldığı Yatırımlar İle Birlikte, 18 Milyar Dolar Değere Ulaştı!300x250 muhabbit - FTX, Aldığı Yatırımlar İle Birlikte, 18 Milyar Dolar Değere Ulaştı!

Bu yeni yatırımlar ile meydana gelen artışla birlikte, FTX’in değerlemesi 18 milyar dolara yükseldi ve onu dünyanın en büyük kripto para birimi şirketlerinden biri haline getirdi. Sadece bir yıl önce, türev borsasının değeri 1,2 milyar dolar civarında yer alıyordu. Bu da FTX’in oldukça hızlı büyüyen bir platform olduğunu göstermektedir.

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, yeni gelişme ile ilgili olarak şu açıklamaya yer verdi:

“Oldukça heyecanlıyım. Kripto paralar ile bağlantısı olmayan bu yatırımcılardan bazılarına şirketin vizyonunu açıklamak biraz zaman aldı. Ancak iş modeli oldukça basit olduğu için bunu başardık.” 

2018 yılında kurulan FTX, ortalama 10 milyar doları aşan hacimlerle dünyanın en büyük kripto türevleri işletmelerinden biri konumunda yer alıyor. 

Türev sözleşmeler yoluyla hisse senetleri ve emtialar da dahil olmak üzere diğer alanlara da yayılan bir hizmet sunan FTX, kripto para ticaretinden alınan işlem ücretlerinden oldukça fazla gelir elde ediyor. 

Yatırımlar Devam Ediyor

Hong Kong’da bir merkez ofisi ve Antigua’da bir ana şirketi bulunan şirket, Ağustos 2020’de Blockfolio’yu 150 milyon dolara satın alarak satın alma ve markalaşma konusunda oldukça aktif işlere imza attı. Bunun yanında bu yılın Mart ayında yaptığı bir anlaşma ile Miami Heat’in isim haklarını 19 yıllığına aldığını duyurdu.

Hala FTX hesabınız yoksa bizim linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar