Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44312.65
2.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2367.59
-0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.72
17.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

FTX Bitcoin Hash Rate Vadelilerini Başlattı!

Hash Rate madencilik işlemine katılan madencilerin toplam gücünün hesaplanması olarak tanımlanabilir.

Clock
Paylaş
FTX Bitcoin Hash Rate Vadelilerini Başlattı!

Az önce yapılan duyuruya göre FTX, Bitcoin Hash Rate vadeli işlemlerine platformunda yer verecek.

Hash Rate madencilik işlemine katılan madencilerin toplam gücünün hesaplanması olarak tanımlanabilir.

“Halving”in yaklaştığı günlerde hash rate tarafındaki önemli bir artış yaşanmış, halving sonrasında ise blok ödüllerinin azalması sebebiyle hash rate tarafında düşüşler başlamıştı.

Bazı madencilik ekipmanlarının verimsizleşmesi sebebiyle ortaya çıkan bu durum, madencileri alternatif coinlere yönlendirmişti.

Bu dönemde ise bazı yatırımcılardan “keşke hash rate için de açabileceğimiz bir kontratımız olsa” sözlerini duymuştuk. FTX, bu sözlere kulak vermiş gibi görünüyor. Bitcoin Hash Rate vadelileri ise an itibariyle kullanılabilir durumda. Geçtiğimiz haftalarda FTX petrol, için de vadeli işlemleri başlatmıştı.

FTX tarafından sunulan hash rate kontratlarının başlangıç ve bitiş tarihleri bulunmakta. Kontrat değeri ise belirtilen dönem içerisinde oluşturulan blokların zorluk seviyeleri ile birlikte hesaplanıp sonrasında ise “1 trilyon”a bölünmesi ile ortaya çıkmakta.

Bu sebeple hash rate kontratları belirli dönemlerdeki hash rate oranını kapsamakta. Yatırımcıların kontratı ve hesaplama yöntemlerini tam anlamıyla öğrenmeden işlem açmamaları gerektığı FTX tarafından özellikle belirtiliyor. Kontrat ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar