Muhabbit

FTX, Borçlularla Anlaştı!

banka-ftx

İflas eden kripto para borsası FTX Trading Ltd. ve ona bağlı borçlular (FTX Borçluları) anlaşmaya vardıklarını duyurdular.

FTX ve ilgili borçluları, Bahamalar’da tasfiyeyle karşı karşıya olan yan kuruluş FTX Digital Markets Ltd.’yi temsil eden Ortak Resmi Tasfiye Memurları ile toplu global bir anlaşmaya vardı. Hem ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesinin hem de Bahamalar Yüksek Mahkemesinin onayı gereken anlaşma için şimdi mahkemelerin de onayları bekleniyor.

Anlaşmanın şartlarına göre, FTX Borçluları ve FTX Dijital Piyasaları, varlıkları bir havuzda toplamak ve rezervlerin oluşturulmasını koordine etmek için yakın iş birliği içinde olacak. Böylece FTX.com müşterilerinin ABD ya da Bahamalar’daki yasal işlemlere bakılmaksızın adil dağıtımlar alması sağlanacak.

İlgili taraflar, bu anlaşma sayesinde FTX’in çöküşünden etkilenen sınır ötesi hukuki zorlukların da çözüleceğini söylüyor. Dijital varlıklara ilişkin taleplerin değerlemesi ise her iki yargı bölgesinde de tutarlı olacak ve dilekçe tarihleri itibarıyla ABD doları cinsinden hesaplanacak. Ancak dilekçe sonrası fiyat dalgalanmalarına yönelik herhangi bir düzeltme yapılmayacak.

John J. Ray III, anlaşmayı başarılı buldu

FTX Debtors CEO’su John J. Ray III, bu anlaşmanın önemli bir adım olduğunu ve FTX.com müşterilerinin çıkarlarına öncelik vermeye odaklanıldığını belirtti. John J. Ray III, başarısız şirketlerden fonları geri alma konusunda uzmanlaşmış Amerikalı bir avukat ve CEO’dur. 2022’de FTX CEO’su olarak göreve başlamıştır.

FTX, cumartesi günü Delaware mahkemesine yapılan bir başvuru ile iflasın sonlandırılması teklifinde bulunmuştu. Ancak bu planın da mahkeme onayı alana kadar farklı alacaklı gruplarının itirazı ve direnişiyle karşılaşması bekleniyor. Dava duruşması ise 2024 yılında yapılacak.

Sam Bankman-Fried’in cezası mart ayında belli olacak

Kısa süre önce yapılan duruşmada Sam Bankman-Fried, FTX’in yönetimiyle ilgili dolandırıcılık ve komplo da dahil olmak üzere yedi suçlama iddiasından sonra suçlu bulundu. Cezası, 2024 Mart ayında belirlenecek. Ancak uzman görüşlerine göre, potansiyel olarak maksimum 110 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version