Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX CEO’su Sam Bankman Fried: Bir Gün Goldman Sachs ve CME’yi Satın Alabiliriz!

Genç milyarder Sam Bankman-Fried, piyasada adından söz ettirmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
FTX CEO’su Sam Bankman Fried: Bir Gün Goldman Sachs ve CME’yi Satın Alabiliriz!

Milyarder Sam Bankman Fried, FTX’in gelecekte ABD finans devi Goldman Sachs‘ı ve Chicago Mercantile Exchange (CME) gibi borsaları satın almayı düşünebileceğini belirtti.

14 Temmuz tarihinde Financial Times’a konuşan Bankman-Fried, FTX’in en büyük kripto para borsası haline gelmesi ve Coinbase ve Binance gibi rakiplerinin yerini alması durumunda Goldman Sachs ve CME grubu gibi devleri satın alma durumlarının olabileceğini dile getirdi.

29 yaşında olan FTX CEO’su, aynı zamanda nicel ticaret şirketi Alameda Research’ün kurucusu ve CEO’su olarak görev yapıyor.

İlginizi çekebilir: Sam Bankman-Fried Kimdir?

Macrotrends tarafından alınan verilere göre, Goldman Sachs’ın tahmini 129 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor ve CME grubunun ise tahmini 75,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğu görülüyor.

Yaptığı girişimler ile dikkat çeken Sam, elde etmiş olduğu fonları birleşme ve satın almalar ile değerlendirmeyi düşündüğünü belirtiyor. CEO ayrıca fonların pazardaki perakende yatırımcı payını daha fazla hedeflemek için kullanılacağını da dile getiriyor.

Bankman-Fried röportajında ayrıca FTX’in halka açılma konusunda ikilemde olduğunu belirterek şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Aktif olarak listeleme arayışında değiliz, ancak istersek devam edebilecek bir konumda olmak istiyoruz. Bunu yapmak zorunda olmadığımız için şanslı bir durumdayız çünkü sermayeye ihtiyacımız yok. Öte yandan, marka bilinirliği gibi listelemenin potansiyel olarak büyük avantajları var.”

Bankman-Fried’in yatırımlar konusunda bu kadar iddialı bir şekilde konuşması piyasa tarafından olumlu karşılanmış durumda. Çünkü girişimcinin kripto para piyasasına girdikten sadece üç yıl sonra milyarlarca dolar servet biriktirdiği açık bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Dev Yatırımlar Devam Ediyor

2019 yılında pazara girmesinden bu yana FTX, iddialı bir yaklaşım benimsedi ve geçtiğimiz yıl boyunca bir yatırım ve satın alma çılgınlığı yaşadı. Bunlara örnek verecek olursak; FTX, Blockfolio‘yu Ağustos 2020’de 150 milyon dolara satın aldı ve Mart 2021’de borsa, Miami Heat‘in kendi stadyumu için 135 milyon dolar değerinde 19 yıllık isim haklarını aldı.

Yine geçen ay, borsanın küresel e-spor markası olan “Team SoloMid” için 210 milyon dolar değerinde isimlendirme haklarını aldığı ve ekibin adını “TSM FTX” olarak değiştirdiği biliniyor. Son olarak ise borsa 24 Haziran’da, beyzbol liginin resmi kripto para sponsoru olmak için MLB ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Hala FTX hesabınız yoksa bizim linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar