Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44315.59
1.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2369.97
-0.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.95
17.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX CEO’su Sam Bankman Fried’dan Huobi Global Açıklaması Geldi!

Huobi Global hisseleri hakkında büyük isimler neler dedi?

Clock
Paylaş
FTX CEO’su Sam Bankman Fried’dan Huobi Global Açıklaması Geldi!

Huobi Global Kurucusu Leon Li, finansal sorunlardan dolayı 3 hafta önce sahip olduğu yüzde 60’lık şirket hisselerini 2 ila 3 milyar dolar arasında satacağını açıklamıştı. Açıklamadan sonra, Tron Kurucusu Justin Sun ve FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) hisselerle ilgilenenler arasında yer alıyor haberleri çıkmıştı.

728×90 muhabbit - FTX CEO'su Sam Bankman Fried'dan Huobi Global Açıklaması Geldi!300x250 muhabbit - FTX CEO'su Sam Bankman Fried'dan Huobi Global Açıklaması Geldi!

Çıkan dedikoduların ardından son birkaç ayda BlockFi ve Voyager Digital kripto para şirketlerini satın alarak kendini genişleten FTX, en olası müşteri olarak görüldü. Ancak kripto para milyarderi Sam Bankman-Fried, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile dedikodulara son verdi.

Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Birçok kişi Huobi Global hisselerini alacağımız konusunda dedikodular çıkarmışa benziyor. Net olmak gerekirse bizim Huobi hisselerini almak gibi bir planımız yok.”

Bloomberg’in yaptığı habere göre, olası diğer alıcı ise Tron Kurucusu Justin Sun’dı. Ancak Sun da haberden kısa süre sonra iddiaları yalanlamıştı. Justin Sun, “Şu anda Bloomberg’in hikayesinde yer almak gibi bir planımız yok” dedi.

İki büyük isim Huobi Global’in hisselerini satın almayacağını açıklasa da Huobi Global, günlük işlem hacminin 1 milyar dolar üstü olmasıyla dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri. Huobi, 2022 Ağustos ayının sonuna kadar hisselerin satışını tamamlamayı düşünüyordu ancak henüz bir satış haberi gelmedi. Huobi için Leon Li’nin istediği fiyattan bir alıcı bulunursa, 2022 yılının en büyük kripto para anlaşmasından biri olacak.

Huobi Global

Leon Li, Huobi’yi 2013 yılında global olarak kurdu ve şirket kısa sürede en büyük kripto para borsalarından biri haline geldi. Ancak Çin yaptırımlarından dolayı Kasım 2021’de faaliyetlerini sona erdirdiğinde şirket ivme kaybetti. Çin hükümetinin kripto para işlemlerini yasa dışı kabul etmesi diğer borsalara göre en çok Huobi’yi etkiledi. Bunun açık nedeni, Huobi’nin birincil pazarının Çin olması.

Huobi Global de diğer büyük borsalar gibi zor geçen kripto para kışında çalışanları işten çıkarmayı planlıyordu. Çıkan ilk haberlerde Huobi çalışanlarının %30’unu işten çıkaracağını açıklamıştı. Ancak şirket kurucusu Li, zor durumların üstesinden gelmek için elindeki hisseleri satacağını açıkladı.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar