Muhabbit

FTX Coinbase’in Hisse Senedini Erkenden Listelemeye Hazırlanıyor!

Kripto türev borsası FTX, Coinbase hisse senedini erkenden listelemeye hazırlanıyor.

ftx

Kripto türev borsası FTX, Coinbase hisse senedini erkenden listelemeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere Coinbase geçtiğimiz gün halka arz için gerekli S-1 Formu’nu hazırladığını ve SEC’e teslim ettiğini açıklamıştı. Goldman Sachs aracılığı ile SEC’e başvuru yaptığı belirtilen Coinbase, yakında halka arz olacak gibi görünüyor.

Bu noktada blockchain analiz şirketi Messari, yayınladığı rapor ile birlikte Coinbase’in olası değerlemesini açıklamıştı. Elinde bulundurduğu varlık, işlem ücretleri gibi birçok veriyi işleyerek bir değerleme ortaya koyan Messari, Coinbase’in değerinin 28 Milyar $ olabileceğini açıklamıştı.

Konu ile ilgili ilk sinyal ise Reuters’tan gelmişti. Yaz aylarında Coinbase’in halka arzını dillendiren Reuters, yıl bitmeden başvurunun gerçekleşebileceğini açıklamıştı. Nitekim de öyle oldu.

FTX Listeleyebilir

Geçtiğimiz dönemde önde gelen şirketlerin hisse senetleri üzerinden işlemleri aktive eden FTX; Amazon, Google, Tesla, Netflix, Pfizer ve Alibaba gibi birçok dev şirketin hisselerinin işlemlerini platformunda aktive etmişti.

Coindesk’in haberine göre FTX, regülatörler tarafından Coinbase arzının onaylanmasının ardından hızlıca Coinbase vadelilerini işleme açmayı planlıyor.

FTX, halihazırda Cm-Equity ile iletişim halinde bulunuyor.

Sürpriz Olmaz

Geçtğimiz dönemde FTX, AirBnb için de bir erken listeleme gerçekleştirmişti. Hamlenin gerçekleştirilmesi halinde ise Coinbase vadeli işlemlerinin ABD vatandaşlarına kapatılması gündeme gelebilir. FTX CEO’su Sam Bankman Fried, düzenleyici kurumlardan olumlu bir sinyal almaları halinde işlemleri hızlıca başlatacaklarını belirtmiş durumda. Halka arz öncesi böyle bir hamlenin nasıl bir etki yaratacağı ise henüz bilinmiyor.

Sizce Coinbase halka arzı SEC tarafından onaylanacak mı?

Borsa haberleri: Borsa Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version