Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43192.28
-1.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2335.46
3.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.52
-3.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX Hacker’ı Harekete Geçti! Ether’ler Satılıyor!

Kripto para borsası FTX’in hacker’ı harekete geçti.

Clock
Paylaş
FTX Hacker’ı Harekete Geçti! Ether’ler Satılıyor!

Kripto para borsası FTX’in hacker’ı harekete geçti. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde FTX borsasında yaklaşık 600 milyon dolarlık siber saldırı gerçekleşmişti. Söz konusu saldırıda çalınan varlıklar ise hemen Ethereum’a çevrilmişti. Hatta hacker en fazla Etherum sahibi olan kişiler arasında da yerini almıştı.

728×90 muhabbit - FTX Hacker'ı Harekete Geçti! Ether'ler Satılıyor!300x250 muhabbit - FTX Hacker'ı Harekete Geçti! Ether'ler Satılıyor!

FTX Saldırganı Ethereum Balinası Oldu!

FTX 1 1200x600 - FTX Hacker'ı Harekete Geçti! Ether'ler Satılıyor!

Konuyla ilişkili olarak blokchain güvenlik şirketi Beosin ise FTX hacker’ının varlıklarının büyük bölümünü belli bir adreste tuttuğunu belirtmişti. Hack olayı sonrasında 48.2 milyon dolarlık DAI stablecoini 37 bin 570 ETH’ye çeviren saldırganın elindeki toplam ETH miktarı ise 228 bin 523 olmuştu. Bu durum ise saldırganı en büyük 35. Ether balinası yapmıştı.

İlginizi Çekebilir: FTX Fonları Hareketlendi! İflas İşlemleri mi Yoksa İçerden Bir Saldırı mı Var?

Hacker Harekete Geçti!

Kamuoyuna yansıyan yeni bilgilere göre, bilgisayar korsanı 20 Kasım 2022 Pazar günü saat 7:00 sularında 5.000’den fazla Ethereum’u yeni bir cüzdana taşıdı sonrasında ise 35.000 ETH’yi üç ayrı işlem yaparak farklı bir cüzdana aktardı. Hacker’ın elindeki ETH’leri birkaç işlem üzerinden renBTC’ye dönüştürmesi de dikkatlerden kaçmadı. Bununla birlikte birçok kullanıcı ise yaşanan hack olayını inandırıcı bulmuyor ve bu işlemlerin içeriden birilerinin yaptığını düşünüyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar