Muhabbit

FTX Token FTT Fiyat Analizi 25.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde FTX Token’ı inceliyoruz. FTX Token grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

FTT fiyat analizi 1

Bugün her zaman takip ettiğimiz coinlerin dışına çıkıyoruz ve FTX Token yani FTT’nin fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Bildiğiniz üzere FTX çok da eski olmayan bir borsa ancak arkasındaki ekip kripto para piyasasında uzun yıllardır faaliyet gösterdiği için borsayı kullanıcıların seveceği şekilde geliştirmeleri çok da zor olmadı. Bunun karşılığını da aldılar diyebiliriz. Çünkü FTX en büyük hacme sahip 5 borsadan biri. FTX kendini bu kadar geliştirmiş ve büyütmüşken bunun FTX’in tokenı olan FTT’nin fiyatına yansıması kaçınılmaz oldu. FTX ilk açıldığında FTT’nin fiyatı 1-2 dolar civarında seyrederken şimdi ise 30 doların üzerinde işlem görmekte. İlk defa fiyat analizi yazısını hazırlayacağım için daha fazla açıklama koymak isterdim. Ancak yazıyı çok uzun tutup sizi sıkmak istemedim. Artık FTX Token’ın fiyat grafiğine bakalım.

FTX Token fiyat grafiği 25.02.2021. Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Her zaman olduğu gibi grafikteki yeşil bölgeler bu zaman dilimi için destek ve direnç bölgelerimiz. Bu bölgelerin hepsinin birkaç istisna dışında genel olarak iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Fiyatın 35 dolar bölgesinde ikili tepe formasyonu yapıp daha sonra da 2618 formasyonu yaptı ve bunların tümünün hedeflerine vardı. Bu formasyonların hedeflerine vardığı için bunları detaylı olarak açıklamayacağım.

Şu anki duruma baktığımızda fiyat 31 dolar bölgesinde direnci kırmış görünüyor. Şu anda da kırdığı direnci retest ediyor olarak sayabiliriz. Bundan dolayı ekstrem bir durum oluşmadığı sürece fiyatın ilk hedefini bir üst direnç bölgesi olarak söyleyebiliriz.

Yukarıdaki grafik saatlikti ancak FTT yaşadığı hızlı yükselişlerden sonra büyük zaman dilimindeki grafiklerinde RSI indikatörünün fazlaca şiştiğini görmekteyiz. Bana kalırsa yükselişine devam etmeden önce bu fiyat aralığında biraz süre geçirip akümüle olsa sonraki yükselişlerini daha sağlıklı yapacaktır. Ancak bu tamamen benim temennim neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version