BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

FTX ve Chromia Destekli Yeni IEO Geliyor!

Merkezsiz borsa Project Serum ile IEO kapısını aralayan FTX, SRM’in ardından ilk IEO’sunu HGET ile gerçekleştirmiş olacak.

Yayın:

-

FTX HGET IEO

Bugün sabah saatlerin gelen duyuru ile birlikte yeni bir Initial Exchange Offering (IEO) duyuruldu.

FTX ve Chromia (CHR) desteği ile gerçekleştirilecek IEO’nun ismi ise Hedget (HGET).

FTX üzerinde IEO’nun yapılış tarihi tam olarak açıklanmış değil. Merkezsiz borsa Project Serum ile IEO kapısını aralayan FTX, SRM’in ardından ilk IEO’sunu HGET ile gerçekleştirmiş olacak.

Hedget Açık Arttırma İle De Satılacak

Hedget kendi websitesi üzerinden açık artırma ile de satılacak. 1 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek açık artırmada başlangıç fiyatı 1 $ olarak belirlenmiş durumda. KYC gerektiren açık artırmada toplamda 423,000 adet HGET satılması hedeflenmekte.

Hedget Nedir

Kripto para ekosisteminin oldukça volatil olduğu belirten Hedget ekibi, Hedget sayesinde pozisyonların beklenmeyen hareket ve risklere karşı korunabileceğini belirtiyor.

Hedget merkezsiz bir “fiyat hedge”i sunarak kullanıcıların kripto para yatırımlarını korumayı hedeflemekte. Ek olarak Hedget lending platformlarına da bir güvenlik özelliği olarak eklenebiliyor. Bu sayede kullanıcıların pozisyonlarının likide olmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Gelişen DeFi ekosisteminde farklı ürünler ortaya konulması adına Hedget oldukça önemli bir proje gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Mart ayında yaşanan düşüş ile birçok DeFi ürünü sorun yaşamıştı. Özellikle MakerDao bu düşüşten en çok etkilenen DeFi platformlarının başında geliyor. Yaşanan düşüş sonrası birçok yatırımcı likidi olmuş ve oluşan açığın kapatılması adına MakerDao ekibi açık artırma yolu ile Maker (MKR) satışı yapmak durumunda kalmıştı.

Hedget’in yatırımcıları arasında NGC Ventures, FBG Capital ve Chromia da bulunmakta.

Hedget projesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Büyüyen DeFi ekosisteminde Hedget önemli bir rol üstlenebilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Stellar XLM FTX’te Listeleniyor!

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir kripto parayı listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte popüler kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), FTX’te işlemlere başladı.

XLM, FTX üzerinde perpetual swap (sürekli takas) ürünü olarak işleme açılmış durumda. XLM için henüz vadeli işlem ya da spot market pariteleri oluşturulmuş değil.

Perpetual swap ürünü ile birlikte XLM ile 101x’e kadar kaldıraç ile işlem açabilme imkanı bulunuyor.

Oldukça Yükselmişti

Geçtiğimiz günlerde yaşanan XRP yükselişinin ardından boş durmayan XLM de ciddi bir artış yaşamıştı.

0.085 $ seviyelerinden 0.23 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başaran XLM, an itibarıyla 0.176 $ seviyelerinden el değiştirmekte.

Piyasa değeri 3,6 Milyar $’lık piyasa değeri ile kripto para piyasasının önemli oyuncularından olan XLM, TradingView verilerine göre 11’inci sırada bulunuyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.11.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Bu akşamüstü twitter hesabımda bir anket düzenledim ve hangi coin için fiyat analizi yazısı hazırlmamı istediğinizi sordum. Oyların çoğunluğunu Ethereum ETH aldı. Bundan dolayı bugün Ethereum’u inceleyeceğiz.

Ethereum ETH fiyat grafiği 25.11.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Bugün Ethereum için genel vadede bakmayacağız. Biraz daha detaya ineceğiz. Çünkü hem youtube kanalımızda hazırladığım videoda hem de önceki yazılarımda Ethereum’un genel vade için yeterince analiz yaptım.

Alttaki ve üstteki iki büyük alan, büyük zaman dilimindeki destek ve direnç bölgelerimiz. 500 dolar bandındaki direnci kırmasıyla bir üstteki direnç bölgesinden ret almış durumda. Bu iki bölge arasında bizim için önemli 2 destek seviyesi var. Bunlardan ilk 580 dolar seviyesi diğeri de 550 dolar seviyesi. 580 dolar desteğini bu sabah test ettik.

Diğer yandan üst tarafta kanal benzeri bir yapı görmekteyiz. Eğer alt banda bir test gerçekleşirse daha emin olacağım bir durum var. O da şu; orada bir bayrak formasyonu oluşmuş olur. Oluşan bayrak formasyonu da bullish. Bu bullish bayrak formasyonunun yukarı kırılmasıyla önümüzdeki direnci geçebiliriz. Şimdilik görüşlerim bu kadar yeni yapılar oluştukça güncellemeye devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.