Muhabbit

FTX, yaklaşık 1 milyar dolarlık Grayscale spot Bitcoin ETF hissesini sattı

Geçtiğimiz hafta Grayscale’in yeni onaylanan spot Bitcoin ETF’inden yaklaşık 2 milyar dolardan fazla para çıkışı olmuştu. Son raporlarda, Grayscale’den kripto para borsası Coinbase’e 800 milyon dolar daha yatırıldığı ve toplamda çıkan fonun yaklaşık 3 milyar dolara ulaştığı görülüyor.

Coindesk’in haberine göre ise, bu çıkışların yaklaşık 1 milyar doları iflas etmiş olan kripto para borsası FTX’e ait. FTX, spot Bitcoin ETF olarak işlem görmeye başladığından beri Grayscale’in GTBC fonundan yaklaşık 1 milyar dolar değerinde hisse sattı. Grayscale’in spot bitcoin ETF’i, 2,8 milyar dolarlık çıkışla rakiplerine göre büyük bir işlem hacmi yakaladı.

Bloomberg’ün ETF analisti Eric Balchunas, Grayscale’in spot Bitcoin ETF ticaretini başlatmasından bu yana yaklaşık 2,8 milyar dolar kaybettiğini gösteren verileri yayımladı.

Yahoo Finance verileri, Grayscale fonunun bu ayın başlarında işlem görmeye başlayan diğer kripto para ETF’lerine kıyasla işlem hacminin yaklaşık yüzde 54’ünü oluşturdu.

Raporlara göre, FTX’in elindeki Grayscale ETF hisselerini satması, iflas işlemlerinin bir parçası olarak görünüyor. Borsanın iflas birimi, FTX’in elindeki 22 milyon hissenin tamamını sattığını raporda belirtti.

2023 Kasım ayının sonunda görülen davada, FTX Trading ve ona bağlı borçluların Grayscale hisselerini satmaya başlayabileceği söylenmişti.

Son Yazılar

Exit mobile version