Muhabbit

FTX, Yeni Kripto Para Kredi Kartlarını Tanıtmak İçin Visa ile Ortaklık Kurdu!

FTX ve Visa büyük bir ortaklık kurdu!

Kripto para borsası FTX, yaptığı bir açıklamada 40 farklı ülkede yeni kripto para kredi kartlarını ve kripto para ödemelerini aktif hale getirebilmek için ödeme yöntemi devi Visa ile ortaklık kurduğunu belirtti.

Yapılan ortaklığa göre yeni kredi kartları ilk olarak Latin Amerika’da, sonrasında ise Avrupa ve Asya’da aktif olacak.

Konu hakkında açıklama yapan FTX Kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük ödeme yöntemi şirketlerinden biriyle ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Bu ortaklık sayesinde kullanıcılarımız kripto para fonlarını kullanarak dünya genelinde mağazalarda alışveriş yapabilecek. Yeni kart, kullanıcıların, FTX’te bulunan kripto para fonlarını yılın 365 günü ve günün 24 saati kullanmasına izin verecek. Bu süreçte kullanıcılar güvenle kredi kartlarını kullanabilecek ve herhangi bir işlem ücreti ödemeyecek.”

FTX ve Visa’nın ortak çıkaracağı kredi kartı direkt olarak kullanıcıların FTX hesaplarına bağlı olacak. Bu sayede bu kredi kartı sahipleri dijital varlıklar ile mal ve hizmet alabilecekler. Yeni kredi kartları Visa’nın geçerli olduğu dünya genelindeki 80 milyon mağazada kullanılabilecek.

Visa’nın Kripto Para Başkanı Cuy Sheffield ise konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Dijital para birimlerinin, yakın gelecekte finansal hizmetlerde ve para akışının üzerinde kalıcı etkisi olacağına inanıyoruz. Bu yüzden kripto para sektörüne öncülük eden FTX ile ortaklık kurmaktan dolayı çok heyecanlıyız. FTX, kullanıcılara kolay kripto para kullanımı sunuyor. Biz de, Visa olarak kullanıcıların kripto paralarını Visa kabul eden her yerde kullanmasını sağlayacağız.”

Visa ile ortaklık kuran FTX büyümeye devam ediyor

FTX yakın zamanda kısa süre önce iflas eden kripto para borç verme platformu olan Voyager Digital’in varlıklarını satın aldı. Borsa ayrıca, bu yıl iflas eden Celsius’un varlıklarını da satın almak istediğini açıkladı.

FTX yakın zamanda GameStop ile de bir ortaklık kurdu. Dijital dönüşüm geçiren perakende şirketi GameStop, kurduğu ortaklık ile FTX borsasına daha fazla müşteri getirmeyi planlıyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version