Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44567.86
2.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2370
-0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.78
12.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.4
2.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX Yetkilileri, Sam Bankman-Fried ve Ailesi Bahamalar’dan Gayrimenkul Satın Aldı

FTX’in ne kadar gayrimenkulü bulunuyor?

Clock
Paylaş
FTX Yetkilileri, Sam Bankman-Fried ve Ailesi Bahamalar’dan Gayrimenkul Satın Aldı

FTX borsasının iflas başvurusu ve hack saldırısına uğramasından sonra herkes, borsadaki fonların nereye kaybolduğunu araştırmaya başladı.

Reuters’ın hazırladığı rapora göre, FTX yetkilileri, eski CEO Sam Bankman-Fried ve onun ailesi şirketin batmasından önce Bahamalar’da en az 121 milyon dolar değerinde 19 gayrimenkul satın aldı.

728×90 muhabbit - FTX Yetkilileri, Sam Bankman-Fried ve Ailesi Bahamalar'dan Gayrimenkul Satın Aldı300x250 muhabbit - FTX Yetkilileri, Sam Bankman-Fried ve Ailesi Bahamalar'dan Gayrimenkul Satın Aldı

Rapora göre, FTX’in yan kuruluşu olan FTX Property Holdings’in, 600 dönümlük pahalı bir okyanus kenarı tatil köyü topluluğu olan Albany’deki yedi kat mülkiyeti de dahil olmak üzere çoğunlukla lüks sahil evleri satın aldığını gösteren resmi mülk kayıtları bulunuyor. 72 milyon dolar değerindeki bu mülkler “önemli personel evi” olarak rezerve edilmiş ancak şu anda kimin kaldığı bilinmiyor.

Raporda ayrıca FTX yetkililerinin yüksek değerlerde satın aldığı mülkler de belirtilmiş. Bu rapora göre mülkler şu şekilde:

  • FTX Property Başkanı Ryan Salame, Albany’de 30 milyon dolara çatı katı satın aldı.
  • Fiyatları 950.000 ila 2 milyon dolar arasındaki One Cable sahilindeki 3 apartman Bankman-Fried, FTX eski Mühendislik Başkanı Nishad Singh ve FTX Kurucu Ortağı Gary Wang tarafından satın alındı.
  • Bankman-Fried’ın ailesi Joseph Bankman ve Barbara Fried özel kumsallı bir mülkte oturuyor. Bu mülk kayıtlarda tatil evi olarak belirtiliyor. Bankman-Fried’ın ailesinin sözcüsü verdiği bir demeçte mülkün tapusunu şirkete iade etmek istediklerini ancak talimat belediklerini açıkladı.

FTX merkezinin Bahamalar’a taşınması

Bankman-Fried, kendini fedakar olarak tanımlayan biri olarak 2021 Eylül ayında FTX borsasının merkezini Bahamalar’a taşıdı. Burada 8,55 milyon dolarlık site içerisine kurulan merkez şu anda neredeyse terkedilmiş durumda. FTX Property ayrıca bu merkezin yanında daha sonradan ofis alanı oluşturmak için de bir araziye sahip.

FTX Borsasında Neler Oldu?

FTX borsası 2017 yılında kuruldu. Sonrasında ise birçok küçük yatırımcı FTX’e katıldı. Bunlardan bir tanesi de şirketin Hong Kong’a taşınırken katılan Ellison’ın dahil olduğu Alameda oldu. Alameda, FTX platformu üzerinde ticaret işlemleri gerçekleştirerek bazen borsanın diğer müşterileri kaybettiği halde bu durumlardan kazançlı çıkmayı başarmıştı. Bu durum da birçok eleştiri getirmişti. Ancak Bankman-Fried Ellison’u savunarak Alameda’nın platforma önemli oranda likidite sağladığını iddia etmişti.

Şirketin daha sonra Bahamalar’a taşınması sonrası Bankman-Fried ve Ellison’un içinde bulunduğu 10 kişi Albany’de 5 odalı bir çatı katı dairesinde yaşamaya başladı. Bu süreçte Bankman-Fried’ın Alameda’nın yöneticisiyle ilişki yaşadığı belirtildi.

Sonrasında ise bu ilişki bir dizi yanlış kararla birleşti ve en nihayetinde şirket geçtiğimiz hafta iflasını ilan etti. FTX Group bünyesinde yer alan yaklaşık 130 şirkette 11 Kasım 2022’de iflas işlemlerine başladı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar