BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

FTX’in Ses Getiren DeFi Yarışması Başlıyor!

Popüler kripto para türev borsalarından FTX, ses getiren bir DeFi yarışması ile geliyor.

Yayın:

-

FTX DeFi yarışması

Popüler kripto para türev borsalarından FTX, ses getiren bir DeFi yarışması ile geliyor.

Gün geçmiyor ki FTX yine dikkatleri üstüne toplayan bir adım atmasın! Dün (18.07.2020) tarihinde sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurusunu geçtiği bol ödüllü yarışma, yatırımcıların oldukça ilgisini çekti. DeFi token’larını kullanmaya ve kullandırtmaya yönelik bir yarışma olan DeFi yarışmasında, asıl bakılan metrik DeFi paritelerindeki hacim. Yani DeFi token’ı olarak geçen token’ların aşağıda belirtilmiş olan paritelerinde ne kadar yüksek hacimli işlem yaparsanız, yarışmadaki sıralamanız o kadar yüksek olur.

Mevzu bahis DeFi token pariteleri; BAL-0925, BALBEAR/USD, BALBEAR/USDT, BALBULL/USDBALBULL/USDT, BALHALF/USD, BALHEDGE/USD, BAL-PERP, BAL/USDBAL/USDT, COMP-0925, COMPBEAR/USD, COMPBEAR/USDT, COMPBULL/USD, COMPBULL/USDT, COMPHALF/USDCOMPHEDGE/USDCOMP-PERP, COMP/USD, COMP/USDTCUSDT-0925, CUSDTBEAR/USD, CUSDTBEAR/USDT, CUSDTBULL/USDCUSDTBULL/USDT, CUSDTHALF/USD, CUSDTHEDGE/USDCUSDT-PERP, CUSDT/USD, CUSDT/USDT, DEFI-0925, DEFIBEAR/USDDEFIBEAR/USDT, DEFIBULL/USDDEFIBULL/USDT, DEFIHALF/USD, DEFIHEDGE/USD, DEFI-PERPKNC-0925, KNCBEAR/USD, KNCBEAR/USDT, KNCBULL/USD, KNCBULL/USDT, KNCHALF/USD, KNCHEDGE/USD KNC-PERP, KNC/USDKNC/USDTMKR-0925MKRBEAR/USD, MKRBULL/USD, MKR-PERP, MKR/USD, MKR/USDTTOMO-0925, TOMOBEAR/USD, TOMOBULL/USD, TOMOHALF/USD, TOMOHEDGE/USD, TOMO-PERP

22 Temmuz Çarşamba günü saat 07:00’da başlayacak olan yarışma, 29 Temmuz Çarşamba günü yine 07:00’da sona erecek. Yani tam olarak 7 gün sürecek.

Yarışmaya katılmak için FTX hesabınıza giriş yapıp alt hesaplar sekmesinde bulunan DeFi Competition alt hesabını seçmeniz gerekli. Bu alt hesapta yaptığınız işlemlere göre hacminiz hesaplanacak ve buna göre sıralanacaksınız.

Ayrıca Türk kullanıcılar için de çok önemli bir ayrıntı mevcut. FTX, Türk kullanıcılarına bağlılığını göstermek amacıyla yarışma adının yanına TR kısaltmasını ekleyen ve 5 bin doların üzerinde işlem hacmi oluşturan kullanıcılarına 10 dolarlık işlem bonusu verecek.

Havuzdan Payını Almayan Kalmayacak!

15 bin dolarlık bir ödül havuzu olan yarışmada onlarca kişi kazançlı çıkacak. Ödül havuzunu yakından inceleyecek olursak, en yüksek hacme sahip olan 100 yatırımcının alacağı ödüller;

En yüksek hacme sahip olan yatırımcı yani yarışmanın birincisi (1.) toplamda 5 bin dolar değerindeki DeFi coinlerinin (bin dolarlık KNC, 2 bin dolarlık COMP, 2 bin dolarlık MKR) sahibi olacak.

İkinci (2.) toplamda 2,500 dolar değerindeki DeFi coinlerinin (500 dolarlık KNC, bin dolarlık COMP, bin dolarlık MKR) sahibi olacak.

Üçüncü (3.) toplamda bin dolar değerindeki DeFi coinlerinin (200 dolarlık KNC, 400 dolarlık COMP, 400 dolarlık MKR) sahibi olacak.

Dördüncü ve onuncu (4.- 10.) arası toplamda 300 dolar değerindeki DeFi coinlerinin (60 dolarlık KNC, 120 dolarlık COMP, 120 dolarlık MKR) sahibi olacak.

On birinci ve yirminci (11.-20.) arası toplamda 200 dolar değerindeki DeFi coinlerinin (40 dolarlık KNC, 80 dolarlık COMP, 80 dolarlık MKR) sahibi olacak.

Yirmibirinci ve otuzuncu (21.-30.) arası toplamda 100 dolar değerindeki DeFi coinlerinin (20 dolarlık KNC, 40 dolarlık COMP, 40 dolarlık MKR) sahibi olacak.

Otuzbirinci ve ellinci (31.-50.) arası toplamda 50 dolar değerindeki DeFi coinlerinin (10 dolarlık KNC, 20 dolarlık COMP, 20 dolarlık MKR) sahibi olacak.

Ellibirinci ve yüzüncü arası (51.-100.) toplamda 20 dolarlık LoC’un sahibi olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Plajda Bitcoin İle Hizmet Alımı mı? Neden Olmasın!

Güney Kore’nin ünlü Busan plajlarında Bitcoin gibi kripto paralar ödeme seçeneği olarak kabul edilecek.

Yayın:

-

Güney Kore’nin kumsalları ve tatil beldeleriyle ünlü şehri Busan’da Bitcoin devri başlıyor. Bitbeat’e bağlı CIC Enterprise, ülkenin en işlek 2 plajında kripto para ödeme seçeneğini pilot olarak deneyecek.

ZDNet Kore üzerinde çıkan habere göre, ülkenin turist merkezi Busan plajlarında Haeundae Beach System’in token destekli ödeme çözümünü sağlamak için Innotech ile ortaklık kuruldu. Ortaklık sonucunda bir uygulamanın geliştirilmesi bekleniyor. Uygulama sayesinde, akıllı telefonlarda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), MCI ve WAY ERC-20 token’ları ile birlikte plajda hizmet alımı yapılabilecek.

Şu an için sadece su sporları ile alakalı aktiviteler, can yelekleri, şemsiye ve şezlong kiralama gibi hizmetler için kullanılabilecek olan kripto para ile ödeme seçeneğinin ilerleyen zamanlarda farklı hizmetler için de kullanılması bekleniyor.

Tek Uygulamada 10 Saniyede Kripto Parayla Ödeme!

Bitbeat, uygulamalarının diğer uygulamalardan farkını da ortaya koydu. Bitbeat sözcüsü, benzer projelerde her zaman müşterilerin işlemlerini yapabilmeleri ve akabinde ödeme yapabilmeleri için farklı uygulamalara da ihtiyaç duyduğuna değindi. Ancak yeni geliştirilecek uygulamada, müşteri farklı bir uygulama indirmeye gerek kalmadan kripto para ile ödemesini yapabilecek. Üstelik işlemin QR kodu ile 10 saniyeden kısa bir sürede gerçekleşmesi bekleniyor.

“Haeundae-gu Beach System’in plajlarında kullanılan dijital para birimlerinin gerçek hayatta da yaygın olarak kullanılmasını umuyoruz. Bunun için de kripto para birimi tabanlı bir ödeme sisteminin tutunabileceği bir ortamı yaratmaya çalışacağız.”

Busan plajlarındaki yetkililer, insanların yazın keyfini çıkartması için plajlarda geçirilen zamanı kaliteli hâle getirmeye çalışıyor. Bunun için çeşitli olanaklar sağlamaya çalışan yetkililer çeşitli hizmet yelpazeleri üzerinde çalışıyor. Özellikle su sporlarında gerekli ekipmanların sağlanması konusunda çaba gösteren yetkililer, ekipmanların evden getirilmesi yerine plajdan kiralanmasını sağlamaya çalışıyor.

Bu yeni girişimin yanı sıra daha önce de Songjeong şehrinde turistler tarafından rağbet gören bir plaj benzer bir kripto para odaklı ödeme sistemi üzerinde pilot bir çalışma yürütüyor.

Güney Kore Blockchain teknolojisi ve kripto para endüstrisi için yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Ülke, Blockchain teknolojisine olan ilgisini kurulacak olan Blockchain kampüsü ile kanıtlıyor. Blockchain teknolojisi ile kara yollarında da ödeme sistemi getiren Güney Kore yeni çalışmalarıyla diğer ülkelere örnek olmaya devam ediyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Güney Kore Karayolları Blockchain ile Ödeme Alacak!

Güney Kore, otoyollar için blockchain ödeme sistemi geliştiriyor!

Yayın:

-

Blockchain

Güney Kore‘nin en büyük ticari bankalarından biri olan KEB Hana Bank, devlet destekli karayolu işletmecisi olan Korea Expressway Corporation (KEC) ile ülkenin otoyollarına blockchain tabanlı geçiş ücreti ödeme sistemi getirmek için anlaşma yaptı.

D Daily’ye göre proje, yıl sonundan önce hayata geçecek. Sistem, KEB Hana’nın akıllı telefon bankacılığı uygulaması Hana One Q’yu bağlayarak sürücülerin otoyol ücretlerinin ayarlamaları, ertelemeleri ve hatta otoyol ücret iadelerini almak için kullanılacak.

Rapor, anlaşmaya dahil olan her iki tarafın da kısmen temassız çözümler sunmasına teşvik eden corona virüs salgını nedeniyle nakit bazlı ve kredi kartı ödemelerini azaltmayı amaçlayan blockchain çözümünü uygulamak için bir araya geldiğini belirtiyor.

Korea Expressway Corparation ve KEB Hana Bank, ödeme sistemi projesiyle sinerlilerini güçlendirecek. Birbirleri ile verilerini paylaşacak olan iki şirket, bunu blockchain teknolojisi ile yapmayı planlıyor.

Temassız Ödemeleri Benimseme

Korea Expressway Corparation’ın satış bloümü başkanı Kwang-Ho Lee konu hakkında şu yorumu yaptı.

Corona virüsten sonra küresel ekonomiye önderlik etmek için dijital anlaşma politikasının Kore versiyonunun bir parçası olan blockchain teknolojisini uygulayarak, özelleştirilmiş temassız hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz.

Bilim ve ICT Bakanlığı ile Kore İnternet ve Güvenlik Dairesi anlaşmayı onayladı. KEB Hana ayrıca geçen yıl aynı devlet dairelerinden blockchain mail elektronik doğrulama programı için onay aldı.

Son zamanlarda Güney Kore hükümeti, 2025 yılına kadar endüstri 4.0 projelerine 48 milyar $ yatırım yapma niyetini açıkladı. Ülkenin amacı, pandemi sonrası dönemde tüm endüstrilerin dijitalleşmesini teşvik etmek gibi görünüyor.

Güney Kore’nin Gyeongbuk eyaletindeki Andong şehri, 7 Temmuz’da endüstriyel kenevir üretimi için işletme izni almıştı.

Görünüşe göre, corona virüs pandemisi ile birlikte nakit paranın arzı azalacak gibi. Bununla birlikte dijital para kullanımı ve temassız ödemeler gibi nispeten yeni nesil sayılabilecek teknolojiler gittikçe popüler bir hale geldi. Bu popülerlik ile birlikte gelişmiş ülkeler kendi kripto para birimlerini geliştirmeye başladı. Bu durum ile birlikte kripto paraların kullanım alanlar gittikçe artacak gibi görünüyor.

Sizce ülkemizde de bu tür girişimleri görebilecek miyiz?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.