Muhabbit

FTX’ten Olimpiyatlar İçin Kontrat Geldi! 2021’de Olacak Mı Olmayacak Mı?

FTX Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları’nın 2021 yılında gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği üzerine yeni bir kontrat çıkarttı.

ftx muhabbit

Kripto para türev borsası FTX, yeni kontratıyla geliyor. Corona virüsü pandemisi nedeniyle tüm dünyada sosyal aktiviteler sekteye uğradı. 2020 yılında Japonya’da yapılması planlanan Yaz Olimpiyatları gibi.

Uluslararası Olimpiyat Federasyonu (IOC), Corona virüsü pandemisi sebebiyle 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın 1 sene sonra gerçekleştirilmesi için Japonya hükümetiyle görüşmüş ve karara bağlamıştı.

Tokyo’da gerçekleşmesi planlanan olimpiyatlar ile alakalı son gelişme geçtiğimiz ay yaşanmıştı. Tokyo 2020 İcra Kurulu Başkanı Toshiro Muto açıklama yaparak pandemi kontrol altına alınamamış bile olsa olimpiyatların güvenli bir şekilde düzenlenebileceğini söylemişti. Şu an için 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları için başlangıç tarihi 23 Temmuz 2021 Cuma günü. Olimpiyatların 8 Ağustos 2021 Pazar günü sona ermesi planlanıyor.

Bütün planlamalara rağmen Corona virüsü pandemisi hâlâ kontrol altına alınamadığı için olimpiyatların tekrardan erteleneceği de düşünülmekte. Kripto para türev borsası FTX de bu düşünceyi kullanarak yeni kontratını duyurdu. OLY2021 adı verilen yeni kontratın mantığı, FTX’in Amerika Birleşik Devletleri 2020 Başkanlık Seçimi için çıkardığı kontratlara benzer şekilde.

2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları 2021 yılında gerçekleşirse OLY2021’in fiyatı 1 dolar olacak. Eğer gerçekleşmez, olimpiyatları tekrar erteleme kararı alınırsa ise OLY2021’in fiyatı 0 dolar olacak.

Daha fazla borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.Son Yazılar

Exit mobile version