Muhabbit

Galaxy Digital, ETF Geliştirmek İçin Invesco İle Ortaklık Kurdu!

İki dev şirket kripto para ETF paketi geliştirmek için bir araya geldi.

Galaxy digital

Galaxy digital

Varlık yönetimi devi Invesco, bir dizi kripto para birimi bağlantılı borsa yatırım fonu (ETF) geliştirmek için Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

22 Eylül tarihli basın açıklamasında şirketler, fiziksel olarak desteklenen dijital varlık ETF’lerinden oluşan “kapsamlı bir paket” geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Burada asıl planın, bu ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenmesini sağlamak olduğunu belirten şirketler bu hedef ile rakiplerini geride bırakmayı düşünüyor.

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

Invesco, yaptığı açıklama ile yatırımcıların yıkıcı, yenilikçi varlık sınıflarına erişimini demokratikleştirmek için ETF’leri kullanma konusunda uzun bir geçmişe sahip olduğunu belirtiyor. Ayrıca Invesco Amerika’nın, ETF’ler ve Endekslenmiş Stratejiler Başkanı John Hoffman yeni girişim ile ilgili olarak ise şu ifadelere yer veriyor:

“Şimdi, pazar lideri Galaxy Digital ile ortaklığımız sayesinde, onların blockchain teknolojisi, dijital varlıklar ve kripto para birimi konusundaki uzmanlıklarını ürün yeteneklerimize dahil edebileceğiz.”.

Basın açıklamasına göre, yönetimi altındaki 2,1 milyar dolarlık varlığa sahip Galaxy Digital, müşterilerine “kripto para ve blok zinciri ekosistemlerinin yatırım yapılabilir her köşesine” açık olma hedefiyle işini genişlettiğini belirtiyor.

Invesco’nun Büyümesi Devam Ediyor

Invesco’nun ETF ve endeks işi, son üç yılda varlıklarını iki katından fazla artırarak 471 milyar dolara çıkardı. 2019 yılında şirket, yatırımcılara blok zinciri teknolojisinden kazanç sağlayan şirketlere yatırım yapma imkanı veren Invesco Elwood Global Blockchain Equity UCITS ETF adlı bir ürün de piyasaya sürdü.

Endeks, yönetim altındaki varlıklarda 1 milyar doları aştı ancak Invesco’nun ortağı Elwood Technologies’in (İngiliz milyarder Alan Howard’ın sahibi olduğu) varlık yönetiminden uzaklaşmasının ardından Temmuz ayında CoinShares’e satıldı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Son Yazılar

Exit mobile version