Muhabbit

GameStop’un Ethereum NFT Platformu Piyasaya Hızlı Bir Giriş Yaptı!

GameStop’un NFT platformu Coinbase’in platformunu geride bıraktı.

GameStop’un yeni Ethereum tabanlı NFT platformu 48 saatlik bir beta süresinde 3.000 ETH’dan fazla işlem hacmi oluşturdu.

11 Temmuz 2022 Pazartesi açılan platformda henüz oyun NFT’leri satılmıyor. Buna rağmen sitenin verilerine göre en az 3.167 ETH işlem hacmine ulaşmış durumda. Yaklaşık olarak 3,5 milyon dolarlık bu işlem hacmi pazarın en iyi 50 koleksiyonundan alınan verilere göre hesaplandı. Diğer koleksiyonların verileri de işlem hacmine eklenirse miktar daha da yüksek olacak anlamına geliyor.

Oyun perakende satıcısı GameStop’un yeni platformunu 2022 yılının Mayıs ayında çıkan Coinbase’in NFT platformu ile karşılaştırdığımızda, GameStop’un platformu Coinbase’in platformunun işlem hacmini ikiye katladığını görüyoruz.

Dune Analytics verilerine göre 2022 Mayıs ayında açılan Coinbase NFT platformu şu ana kadar 1.704 ETH’luk (1,8 milyon dolar) işlem hacmine ulaştı.

Platformun işlem hacmi günlük 16 milyon dolarlık işlem hacmi ile OpenSea ile karşılaştırılamaz olsa da 12 milyar dolarlık Web3 şirketi Coinbase’in NFT platformunu geçmesi de önemsiz bir olay sayılmaz.

GameStop NFT Platformu Hakkında

GameStop NFT platformu Ethereum ağı üzerine kuruldu. Şirket NFT satışlarından %2.25 komisyon alıyor ki bu şirket için çok küçük bir gelir. GameStop şu anda sadece sanat NFT’lerinin satışına izin veriyor. Ancak ilerleyen zamanlarda oyun içi eşyaları temsil eden NFT’leri de satmayı planlıyor.

GameStop 2022 Şubat ayında, NFT uyumlu video oyunlarının ve ürünlerinin geliştirilmesini desteklemek için Ethereum layer-2 ölçeklendirme çözümü Immutable X ile 100 milyon dolarlık bir token teşvik fonu başlattı. Platform, Immutable X’teki 13 oyun NFT’sini “yakında çıkacak” olarak gösteriyor.

NFT platformu açıldıktan sonra GameStop’un tokenı GME %10’luk bir artış sağlayarak 139 dolar seviyesine geldi.

Coinbase’in NFT platformu ise kullanıcı çekmekte sorunlar yaşıyor. İlk gününde 150 aktif kullanıcı varken bu sayı zamanla düştü. Platform kullanıcı çekebilmek için sitesine yeni özellikler eklese de bunlar yeni müşterilerin dikkatini çekmekte başarısız oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version