Muhabbit

Garanti BBVA’dan AVAX Hamlesi!

Garanti BBVA’nın iştiraki Garanti BBVA Dijital Varlıklar, müşterilerine kripto cüzdanlarıyla ve alım satım platformu Garanti BBVA Kripto aracılığıyla kripto varlıklarını yönetme imkanı sunuyor. Platform, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) gibi varlıkların transferini, saklanmasını, takasını ve alım-satımını sağlarken aynı zamanda her ay yeni varlıkları platforma eklemek için detaylı güvenlik incelemeleri yapıyor. Bu kapsamda AVAX coin için Avalanche c-chain desteğini de çok yakında kullanıcılarıyla buluşturacak.

Garanti BBVA’nin dijital varlık kolu Garanti BBVA Dijital Varlıklar AVAX’ı destekleyecek.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer konuyla ilişkili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemiz kripto alım satımında dünyada ilk 5 ülkeden birisi. Alım satımların önemli bir kısmının ise az sayıda varlıkta gerçekleştiğini görüyoruz. Bu varlıkların müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun ve basit şekilde saklanması, alınıp satılması amacıyla Garanti BBVA Dijital Varlıklar şirketimizi kurduk. Garanti BBVA Kripto uygulamamızla ilk etapta müşterilerimize BTC, ETH ve USDC için hizmet sunan platformumuz, kısa sürede büyük bir ilgiyle karşılandı. Müşterilerimizden gelen istek ve öneriler doğrultusunda çok yakında Avalanche c-chain ile AVAX coin desteğini de devreye alacağız ve AVAX sahiplerini ilk etapta saklama, ardından da alım satım hizmetlerimizle tanıştıracağız. İlerleyen dönemlerde varlık çeşitliliğimizi ve kripto varlık portföyümüzü genişletmek adına hizmet altyapımızı daha da geliştirerek bu alanda büyümemizi sürdüreceğiz”

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer

Son Yazılar

Exit mobile version