Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gather Network İlk Espor Partnerliğini Duyurdu!

Gather Network (GTH), ilk E-spor partnerliğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Gather Network İlk Espor Partnerliğini Duyurdu!

Gather Network (GTH), ilk E-spor partnerliğini duyurdu.

Gather tarafından yapılan açıklama ile birlikte profesyonel E-spor ve eğlence organizasyonu Mazer Gaming ile iş birliği açıklanmış oldu. Partnerlik ile birlikte, E-spor ve blockchain teknolojisi arasındaki “gap”in doldurulması hedefleniyor.

Oyun endüstrisi ile son dönemde oldukça yakınlaşmaya başlayan blockchain teknolojileri, iki ekosistem arasında bir köprü kurmaya kararlı görünüyor.

Gather; Gather Cloud aracılığı ile oluşturduğu çözüm ile birlikte yayıncıların, daha az reklam ya da reklamsız bir şekilde para kazanmalarına olanak tanıyan, geliştiricilere ve işletmelere uygun fiyatlı çözümler sunan bir platform ortaya koymuştu.

Mazer Gaming ise geçtiğimiz dönemde, Fortnite, Call of Duty ve Gears of War gibi birçok önde gelen oyun ile E-spor ekosisteminde adını duyurmuştu.

Mazer ile entegrasyon sayesinde Gather, Gather Online hizmetlerini daha çok oyuncuya ve yayıncıya ulaştırmayı amaçlıyor. Ziyaretçilerin işlem güçlerini paylaşmaları ile birlikte hem Mazer hem de takımlar için ek bir gelir kaynağı ortaya koyacak olan Gather, Gather Cloud ile birlikte bu işlemi kolayca gerçekleştirebilecek.

İşbirliğindeki en önemli noktalardan biri ise oyun endüstrisine giriş konusu. Dünyanın en büyük endüstrilerinin başında gelen ve hızla büyüyen oyun ve E-spor endüstrisi, blockchain projelerinin entegre olmak istedikleri ekosistemlerin başında geliyor. Bu sayede Gather, kitlesel adaptasyona ulaşmayı hedefliyor.

Konu ile ilgili olarak Gather Kurucusu ve CEO’su Reggie Jerath’ın açıklamaları şu şekilde:

Topluluğun tamamı için ödüller sunan bir ekosistem oluştururken, kontrolü de topluluğa ve kullanıcılara vermek istiyoruz. Mazer Gaming ile işbirliğimiz sayesinde ortaya koyduğumuz ürünü, yeni ufuklara ve özellikle E-spor sahnesine taşıdığımız için heyecan duyuyoruz. Her iki taraf için de stratejik olarak oldukça kazançlı görünen işbirliği, Gather’ın merkezsiz yapısı ile birlikte daha da öne çıkacak.

Mazer Gaming kurucusu Samuel Kijak’ın açıklamaları da şu şekilde:

Gather ile işbirliğimizden dolayı mutluluk duyuyoruz. Pandemi ile birlikte yeni normal kavramı hayatlarımızın bir parçası oldu. Bu dönemde oyun ve kripto sektörü, çok güçlü bir şekilde yoluna devam etti ve etmeye de devam ediyor. Gather çözümleri ile birlikte oyuncularımız ve içerik üreticilerimiz için yeni bir gelir kaynağı daha ortaya koyacak E-spor ekosistemini bir ileri seviyeye taşımayı hedefliyoruz.

Kripto ve oyun ekosisteminin birbirlerine entegrasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar