Muhabbit

Genesis 1,3 milyar dolar değerinde GBTC hissesini satabilir

İflas mahkemesi, Digital Currency Group (DCG) bünyesinde olan Genesis’e 1.3 milyar dolar değerindeki GBTC hisselerini satması için onay verdi. Yargıç Sean Lane, Genesis’in GBTC hisselerini Bitcoin’e ya da nakde dönüştürebileceğini söyledi.

SEC’nin geçtiğimiz ay spot Bitcoin ETF’lere onay vermesiyle beraber Grayscale’in spot Bitcoin ETF’ine dönüştürülen GBTC fonu da işlem görmeye başladı. Şirketin spot Bitcoin ETF’i, piyasaya sürülmesinin ardından toplam işlem hacmi açısından diğerlerinin önüne geçti. CoinShares’e göre GBTC o zamandan bu yana 6 milyar dolardan fazla para kaybetti.

Genesis ayrıca, 200 milyon dolar değerinde iki Grayscale Ethereum Trust’ın 11 milyondan fazla hissesini satmayı da planlıyor.

Genesis, SEC’ye 21 milyon dolar ödeyecek

SEC, bir yıl önce Gemini ve Genesis’e dava açmıştı. İki şirket de Gemini Earn programı aracılığıyla perakende yatırımcılara kayıt dışı menkul kıymet teklifi ve satışıyla suçlandı. Genesis, şubat ayının başlarında, Gemini Earn programından dolayı SEC’ye 21 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Kaynak: The Block

Son Yazılar

Exit mobile version