Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44195.5
1.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2361.72
-0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.81
19.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.3
3.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Borsalardaki Bitcoin’in Azalması Satış Baskısını Düşürdü

Güncel verilere göre borsa cüzdanlarında bulunan Bitcoin miktarı 2.6 milyon adete kadar gerlemiş durumda. Bu rakam ise son 20 ayın en düşük seviyesi olarak öne çıkıyor.

Clock
Paylaş
Borsalardaki Bitcoin’in Azalması Satış Baskısını Düşürdü

Glassnode verilerine göre kripto para borsalarındaki Bitcoin (BTC) miktarının azalması Bitcoin fiyatındaki satış baskısının azalmasına sebep oldu.

Son 20 ayın en düşük seviyesine gerileyen borsalardaki Bitcoin miktarı, borsa cüzdanlarındaki Bitcoin’lerin de oldukça azalmasına sebep oldu. Muhabbit Data üzerinden sizler ile her gün 24 saatlik borsalara giriş ve çıkışları paylaşıyoruz. Nadir günler hariç uzun zamandır günlük giriş ve çıkışların sonucu negatif oluyor. Yani gün içerisinde borsalara giren Bitcoin miktarı çıkan miktardan çok daha fazla oluyor.

728×90 muhabbit - Borsalardaki Bitcoin'in Azalması Satış Baskısını Düşürdü300x250 muhabbit - Borsalardaki Bitcoin'in Azalması Satış Baskısını Düşürdü

Uzun zamandır devam eden bu durum ise Glassnode tarafından paylaşılan grafikte oldukça net bir şekilde gözükmekte.

Güncel verilere göre borsa cüzdanlarında bulunan Bitcoin miktarı 2.6 milyon adete kadar gerlemiş durumda. Bu rakam ise son 20 ayın en düşük seviyesi olarak öne çıkıyor.

Son dönemde borsa cüzdanlarının en yüklü olduğu dönem ise Şubat 2020 dönemi. Bildiğiniz üzere Mart ayından Bitcoin ve diğer kripto paralar büyük bir satış dalgası ile 4000 $ seviyelerine kadar düşüş göstermişti. Bu dönemde borsa cüzdanlarında toplam 2.95 milyon BTC bulunuyordu. Devam eden süreçte düzenli olarak erimeye devam eden borsa cüzdanları bugün son dönemin en düşük seviyesini test etmekte.

Mart ayından bugüne fiyat yükselişi ile birlikte düşüş gösteren borsa cüzdanları net bir Bitcoin alımını gösteriyor olabilir. Sizce Bitcoin’e olan talep artmaya devam edecek mi?

Son dönemde tekrardan ana akım medyada gördüğümüz Bitcoin haberlerinde yaşanan artış da bu durumu destekler nitelikte. Sizce Bitcoin’in sıradaki hareketi hangi yönde olacak? 2020 yılının en yüksek fiyatı görülecek mi yoksa fiyat noktasında bir düşüş mü yaşanancak?

Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar