BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Glassnode: Borsalardaki Bitcoin Miktarının Azalması Satış Baskısını Düşürdü

Güncel verilere göre borsa cüzdanlarında bulunan Bitcoin miktarı 2.6 milyon adete kadar gerlemiş durumda. Bu rakam ise son 20 ayın en düşük seviyesi olarak öne çıkıyor.

Yayın:

-

Glassnode Bitcoin Satış Baskısı

Glassnode verilerine göre kripto para borsalarındaki Bitcoin (BTC) miktarının azalması Bitcoin fiyatındaki satış baskısının azalmasına sebep oldu.

Son 20 ayın en düşük seviyesine gerileyen borsalardaki Bitcoin miktarı, borsa cüzdanlarındaki Bitcoin’lerin de oldukça azalmasına sebep oldu. Muhabbit Data üzerinden sizler ile her gün 24 saatlik borsalara giriş ve çıkışları paylaşıyoruz. Nadir günler hariç uzun zamandır günlük giriş ve çıkışların sonucu negatif oluyor. Yani gün içerisinde borsalara giren Bitcoin miktarı çıkan miktardan çok daha fazla oluyor.

Uzun zamandır devam eden bu durum ise Glassnode tarafından paylaşılan grafikte oldukça net bir şekilde gözükmekte.

Güncel verilere göre borsa cüzdanlarında bulunan Bitcoin miktarı 2.6 milyon adete kadar gerlemiş durumda. Bu rakam ise son 20 ayın en düşük seviyesi olarak öne çıkıyor.

Son dönemde borsa cüzdanlarının en yüklü olduğu dönem ise Şubat 2020 dönemi. Bildiğiniz üzere Mart ayından Bitcoin ve diğer kripto paralar büyük bir satış dalgası ile 4000 $ seviyelerine kadar düşüş göstermişti. Bu dönemde borsa cüzdanlarında toplam 2.95 milyon BTC bulunuyordu. Devam eden süreçte düzenli olarak erimeye devam eden borsa cüzdanları bugün son dönemin en düşük seviyesini test etmekte.

Mart ayından bugüne fiyat yükselişi ile birlikte düşüş gösteren borsa cüzdanları net bir Bitcoin alımını gösteriyor olabilir. Sizce Bitcoin’e olan talep artmaya devam edecek mi?

Son dönemde tekrardan ana akım medyada gördüğümüz Bitcoin haberlerinde yaşanan artış da bu durumu destekler nitelikte. Sizce Bitcoin’in sıradaki hareketi hangi yönde olacak? 2020 yılının en yüksek fiyatı görülecek mi yoksa fiyat noktasında bir düşüş mü yaşanancak?

Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.