Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43271.11
-1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2340.95
3.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.58
-2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.9
0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Goldman Sachs, OTC İşlemi Gerçekleştiren İlk Büyük Amerikalı Banka Oldu!

Wall Street’in popüler yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, kripto para yatırım şirketi olarak bilinen Galaxy Digital ile OTC işlemi gerçekleştirdi.

Clock
Paylaş
Goldman Sachs, OTC İşlemi Gerçekleştiren İlk Büyük Amerikalı Banka Oldu!

Wall Street’in popüler yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, kripto para yatırım şirketi olarak bilinen Galaxy Digital ile OTC işlemi gerçekleştirdi.

Goldman Sachs bu işlemle birlikte ilk büyük Amerikalı banka olmayı da başardı.

Galaxy Digital şirketi, Goldman Sachs ile yapmış olduğu ticaret hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

728×90 muhabbit - Goldman Sachs, OTC İşlemi Gerçekleştiren İlk Büyük Amerikalı Banka Oldu!300x250 muhabbit - Goldman Sachs, OTC İşlemi Gerçekleştiren İlk Büyük Amerikalı Banka Oldu!

Yapmış olduğumuz bu karşılıklı ticareti, nakit uzlaşmalı Bitcoin opsiyon işlemi olarak adlandırabiliriz.

galaxy digital - Goldman Sachs, OTC İşlemi Gerçekleştiren İlk Büyük Amerikalı Banka Oldu!
Galaxy Digital

CEO’sunun Mike Novogratz olduğu Galaxy Digital yatırım şirketi, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Goldman Sachs kripto para çalışmalarına her geçen gün artırıyor. Bu işlem ile birlikte ilk kez OTC işlemi yapmasının yanı sıra, bu işlemi yapan ilk ABD’li büyük bir banka olmanın da gururunu yaşamalıdır.Yatırım bankalarının kripto paraları ne denli benimsendiğini göstermek açısından önemli bir işlem oldu. Yaptığımız bu ticaret, Galaxy’nin, Goldman Sachs ile olan ilişkisinin devamı açısından da büyük önem taşıyor.

Galaxy şirketi açıklamalarında, Goldman Sachs şirketiyle aralarındaki ticaretin güçleneceğinin altını çizerken ayrıca yatırım şirketlerinin her geçen gün kripto paralara olan ilgisinin artığını vurguladı.

goldman sacgs 1132x670 2 - Goldman Sachs, OTC İşlemi Gerçekleştiren İlk Büyük Amerikalı Banka Oldu!

Dünyanın önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs‘in Dijital Varlık Başkanı Max Minton ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Galaxy ile gerçekleştirdiğimiz kripto para ticaretinden dolayı oldukça mutluyuz. Bu ticaret varlık sınıfının gelişmesi açısından da çok önemli bir girişim.

OTC Nedir?

Yatırım bankası Goldman Sachs ve Galaxy Digital şirketi arasında gerçekleşen OTC işlemi nedir? Over the Counter olarak bilinen OTC işlemi, tezgâh üstü satılan ürünler olarak adlandırılmaktadır.

Tezgâh üstü piyasa kavramı ise, borsa dışında gerçekleşen işlemler olarak bilinmektedir. Bu piyasadaki işlemler alıcı ve satıcı arasında, faks, telefon veya bilgisayar ağı üzerinden yapılmaktadır. Belirlenmiş kuralların olmadığı bu piyasada, fiyatlar pazarlık yoluyla belirlenir.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar