Muhabbit

Google, Bulut Servisleri Ödemelerini Kripto Paralarla Kabul Etmek İçin Coinbase İle Anlaşma Aşamasında!

Coinbase ile Google kripto para ödemeleri konusunda anlaşmak üzere

Google, 11 Ekim 2022 Salı günü bir açıklama yaparak bulut servisleri için kripto para ödemeleri alacağını ve bu konuda Coinbase’e güvendiğini açıkladı.

Google yaptığı açıklamada kripto para ödeme alımına 2023 yılın ilk aylarında başlamayı planladıklarını açıkladı. Coinbase ise bu açıklamaya cevap olarak Google’ın bulut altyapısını kullanacağını açıkladı.

Yapılan ortaklık Google’ın Cloud Next konferansında duyuruldu. Google’ın rakiplerinin kripto paralar ile ödeme kabul etmediği düşünülünce, Google’ın buna izin vermesi hızlı büyüyen pazarda büyük şirketleri Google’a çekmeyi başarabilir.

Bulut sektörü, Google’ın ana şirketi Alphabet’i reklamcılıktan uzak tutan bir dalı olarak dikkat çekiyor. Bulut sektörü, düşünülenin aksine daha hızlı büyüyor ve üç yıl önce Alphabet şirketinin gelirinin %6’sından daha azını oluştururken şimdi %9’unu oluşturuyor.

Konu hakkında açıklama yapan Coinbase İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jim Migdal şunları söyledi:

“Coinbase gelirinin büyük miktarını perakende işlemlerden kazanıyor. Coinbase şimdi de pazar lideri Amazon’dan aldığı veriyle ilgili uygulamaları Google’a taşıyacak.”

CNBC’ye konuşan Google Cloud’un Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Amit Zavery şunları söyledi:

“Google Cloud Platformu altyapı servisleri Web3 dünyasındaki bazı müşterilerin kripto para ödemeleri hemen kabul etmeye başlayacak. Bu Coinbase Commerce hizmetinin hızlı entegrasyonu sayesinde başarılı olacak.”

Zavery ayrıca Google’ın zamanla daha fazla müşterinin kripto para ile ödeme yapmasına izin verecek. Coinbase Commerce şu anda 10 farklı kripto parayı destekliyor. Bunların arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum ve Litecoin gibi büyük kripto paralar bulunuyor.

Migdal, sözleşmenin tam olarak imzalanmadığını ancak Coinbase Commerce’in diğer anlaşmaları gibi bundan da işlemlerden belirli oranda pay alacağını açıkladı.

Google ile anlaşmak isteyen başka şirketlerde bulunuyor

Google, Coinbase ile olan anlaşmasını henüz tamamlamadı. Bu süreçte Google ile çalışmak isteyen başka şirketler de var. Bunlardan bir tanesi PayPal. PayPal yakın zamanda Google’un kripto para ile ödeme alması konusunda bir iş teklifi sundu. Konu hakkında açıklama yapan Zavery, teklif sunan tüm şirketleri incelediklerini ancak en iyi teklifin Coinbase’ten geldiğini açıkladı.

Zavery ayrıca, Google’un Coinbase Prime özelliğini nasıl kullanabileceklerine dair araştırma yaptıklarını açıkladı. Coinbase Prime, organizasyonların kripto paralarını güvenli bir şekilde saklayarak istedikleri zaman işlem yapmasını sağlıyor.

Google ilk kez kripto paralar ile ödeme yöntemini 2022 Mayıs ayında dile getirmişti. Migdal, Coinbase’in aylardır Google ile Prime servislerini nasıl kullanabileceğini tartıştığını açıkladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version