Muhabbit

Google Cloud ve Near Protocol’den Web3 Ortaklığı!

Near Protocol ve Google Cloud arasında dev ortaklık gerçekleşti.

near

near

Near Protocol ve Google Cloud arasında dev ortaklık gerçekleşti. Google Cloud söz konusu bu ortaklıkla birlikte Near geliştiricilerine Web3 projeleri ve DApp’ler noktasında destek olacak. Google Cloud, NEAR’ın Web3 başlangıç platformu olarak bildiğimiz Pagoda’ya altyapı desteği sağlayarak, geliştiricilerin kodlarının daha hızlı ve güvenli bir şekilde dağıtılmasında büyük rol oynayacak.

Google Cloud ve Near Protocol arasında gerçekleşen bu ortaklık sonrası NEAR Foundation’ın CEO’su Marieke Flament şu açıklamalarda bulundu:

“İnternete öncülük edenlerle iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Google ile ortaklığımız bizim için yeni bir sayfa açıyor.”

NEAR Foundation’ın CEO’su Marieke Flament

Söz konusu ortaklık sonrasında Google Cloud Dijital Varlıklar Direktörü Carlos Arena da önemli açıklamalarda bulundu. Arena’nın açıklamalarında ise şu ifadeler yer aldı:

“NEAR’ı destekleyeceğiz. Web3 geliştiricilerine üzerinde oluşturabilecekleri ve ölçeklendirebilecekleri en güvenilir ve sürdürülebilir bulut altyapısını sunacağız. Blockchain tabanlı platformlarda yeni ürünler ve hizmetler oluşturma noktasında yarının liderlerini desteklemeye devam ediyoruz.”

Google Cloud Dijital Varlıklar Direktörü Carlos Arena

Google Cloud ile BNB Chain de Benzer Bir Ortaklık Kurmuştu!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz eylül ayında Google Cloud, Binance’in akıllı sözleşmeli blok zinciri platformu BNB Chain ile de benzer bir ortaklık sağlamıştı. Kurulan bu ortaklıkla birlikte Web3 ve blok zinciri girişimlerine ilişkin teşvik ve destekler sağlanmıştı.

İlginizi Çekebilir: BNB Chain ve Google Cloud Partnerlik Kurdu!

Daha fazla Web3 haberi için: Web3 Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version