Muhabbit

Google, Kripto Para Şirketleri İçin Yeni Şartlarını Açıkladı!

Google 3 yıllık reklam yasağından sonra, kripto para şirketlerinin reklam verebilmesi için yeni şartlarını açıkladı.

Google-kripto para

Google-kripto para

Google, kripto paralar ile ilgili ürünlerin reklamlarına yönelik yaklaşık üç yıllık bir yasağı kaldırıyor.

Google destek sayfasını güncelledi. Destek sayfasında, ABD’deki kripto para borsaları ve cüzdanları için reklamların nasıl olacağına dair yeni bir politika yayımladı.

3 Ağustos’tan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen kripto para birimi borsaları ve cüzdanları ile ilgili reklam verenler, gereken maddeleri karşıladıklarında ve Google tarafından onaylandığında kripto paralar ile ilgili ürünlerin reklamını yapabilecekler.

Uygulamanın Temmuz ayında başlamasıyla birlikte kripto para şirketleri, Google’ın yasal gerekliliklerine uyduklarında ve FinCEN‘e bir para hizmeti işletmesi olarak veya federal ya da devlet tarafından kiralanan bir banka kuruluşu olarak kayıtlı olduklarında sertifika alabilecekler.

Google yeni kararlar almasıyla birlikte, politika güncellemesinden önce verilen tüm sertifikaları da iptal etti. Önceki tüm kripto para borsası sertifikaları 3 Ağustos 2021’de iptal edilecek. Başvuru formu 8 Temmuz 2021’de yayımlandığında, reklam verenler Google’dan yeni olan Kripto Para Borsası ve Cüzdanı sertifikası talep edecekler.

Google’ın, Mart 2018’de kripto para ürünleri ile ilgili reklam verenlerine yönelik yayımladığı politikanın üstünden 3 yıl geçti.

Google, kripto para birimi kısıtlamalarını gevşetiyor olsa da, reklamcılar hala DeFi ticaret protokolleri için tanıtım yapamıyor. Google ayrıca belirli bir kripto para biriminin, satılmasını veya satın alınmasını doğrudan tanıtan reklamları da yasak kapsamında değerlendiriyor.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz…

Son Yazılar

Exit mobile version