Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41476.84
5.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2252.66
4.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.64
2.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $233.1
2.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Google’ın Blockchain Teknolojisine Olan Yatırımları Milyar Doları Aştı!

Google, kripto para şirketlerine yatırım yapan ilk 40 kamu kuruluşuna kıyasla en büyük yatırım yapan şirket olarak ortaya çıktı.

Clock
Paylaş
Google’ın Blockchain Teknolojisine Olan Yatırımları Milyar Doları Aştı!

Yayımlanan bir rapora göre, Google’ın ana şirketi Alphabet, diğer halka açık şirketlere kıyasla en fazla sermayeyi, blockchain endüstrisine yatırdı. Alphabet’in Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında blockchain endüstrisine 1,5 milyar dolar yatırım yaptığı belirtildi. 

728×90 muhabbit - Google'ın Blockchain Teknolojisine Olan Yatırımları Milyar Doları Aştı!300x250 muhabbit - Google'ın Blockchain Teknolojisine Olan Yatırımları Milyar Doları Aştı!

Blockdata tarafından kısa süre önce yayımlanan bir raporda, Alphabet (Google), dönem boyunca blok zinciri ve kripto para şirketlerine yatırım yapan ilk 40 kamu kuruluşuna kıyasla en büyük yatırımı yapan şirket olarak öne çıktı.

Şirket, en büyük yatırımlarını, dijital varlık saklama platformu Fireblocks, Web3 oyun şirketi Dapper Labs, Bitcoin altyapı aracı Voltage ve risk sermayesi şirketi Digital Currency Group dahil olmak üzere dört blok zinciri şirketine yaptı.

Bu yatırım, Google’ın Alchemy, Blockchain.com, Celo, Helium ve Ripple ile birlikte yine Dapper Labs’ı da içeren 17 blockchain tabanlı şirkette çok daha küçük olan 601.4 milyon dolarlık finansman yatırımının üstüne çıkmış oldu.

Google’ın blok zinciri endüstrisine yaptığı dev yatırım, diğer en büyük 40 halka açık şirketle tutarlı şekilde ilerliyor. Çünkü bu süre zarfında blockchain endüstrisine toplam 6 milyar ABD doları yatırım yapıldığı belirtiliyor.

google - Google'ın Blockchain Teknolojisine Olan Yatırımları Milyar Doları Aştı!

Dev Şirketler Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Diğer büyük kurumsal yatırımcılar arasında 1,17 milyar dolar yatırım yapan varlık yönetim şirketi BlackRock, 1.11 milyar dolar yatırım yapan yatırım bankacılığı şirketi Morgan Stanley ve toplam 979,2 milyon dolarlık yatırımla elektronik şirketi Samsung yer alıyor.

Google gibi, Morgan Stanley ve BlackRock, dönem boyunca yalnızca iki ila üç şirkete yatırım yaparak daha yoğun bir yaklaşım benimsemiş durumda. Ancak Samsung, 13 farklı şirkete yatırım yapan açık ara en aktif yatırımcı olarak göze çarpıyor.

Veriler ayrıca, NFT çözümleri sunan şirketlerin en popüler yatırım alan sektör olduğunu da ortaya koyuyor. Diğer yatırımların ise altyapı, akıllı sözleşme platformları, ölçeklendirme çözümleri ve dijital varlık saklama platformları sağlayan şirketler arasında dağıtıldığı belirtiliyor.

NFT Platform Muhabbit - Google'ın Blockchain Teknolojisine Olan Yatırımları Milyar Doları Aştı!

Veriler ayrıca, bankaların kripto para hizmetlerine yönelik müşteri talebindeki artış nedeniyle kripto para ve blok zinciri şirketlerine yatırım yapma oranlarını artırmaya başladığını da ortaya koyuyor. Kendisini en iyi kripto para yatırımcıları listesine yazdıran bankalar arasında United Overseas Bank, Commonwealth Bank of Australia ve BNY Mellon yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar