Muhabbit

BITCOIN

Grayscale Bitcoin Arzının Yüzde 2.4’ünü Kontrol Ediyor!

Grayscale, toplam Bitcoin arzının %2.4’ünü kontrol ediyor!

Clock
Paylaş
Grayscale Bitcoin Arzının Yüzde 2.4’ünü Kontrol Ediyor!

Kripto fon yöneticisi Grayscale Investments, Bitcoin Trust üzerindeki varlıklarını 180 milyon $’ın üzerinde artırdı.

Bilgi platformu Bybt’den alınan verilere göre Grayscale, son yedi gün içinde Bitcoin Trust‘a 17.100 Bitcoin (BTC) ekledi. Şirketin, şu anda yönetimi altında olan toplam 440.900 Bitcoin’i var. Bu varlıkların her birinin fiyatını 10.890 $’dan hesaplayacak olursak, Grayscale’ın toplamda 4.9 milyar $ değerinde Bitcoin’i var.

Bu, Grayscale’ın toplam Bitcoin arzının yaklaşık %2.4’ünü kontrol ettiği anlamına geliyor. Şu anda CoinMarketCap’e göre toplam arz 18,502,381 civarında. Bu tabloya baktığımızda, Grayscale’ın bu Bitcoin satın alma çılgınlığının durmayacağı aşikar. Bildiğiniz üzere toplam Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlı, yani yaklaşık olarak 2.5 milyon Bitcoin üretim sırasında. Bunun anlamı ise, firmanın şuan Bitcoin almayı bırakması halinde, bütün Bitcoinlerin çıkarıldığı bir senaryoda Bitcoin arzının %2’sinden fazlasını elinde tutacağıdır.

Grayscale, kripto yatırımlarının potansiyelini gören tek firma değil. Bildiğiniz üzere iş istihbaratı şirketi MicroStrategy, 400 milyon $’dan fazla yedek sermayesini itibari paradan Bitcoin’e çevirmiş durumda. Şirket, Ağustos ayındaki ilk kripto satın alımından bu yana 38.250 BTC’yi envanterine eklediği bildirilmekte. Bu oran Grayscale’ın sahip olduğu varlığın neredeyse 10’da 1’ine bile denk gelmiyor.

Grayscale CEO’su Barry Silbert, 15 Eylül tarihinde attığı bir tweette, şaka ile karışık iki şirketin Bitcoin için “satın alma yarışı” halinde olduklarını söylemişti.

Bununla beraber, token sahiplerinin, Grayscale’ın kazılabilecek BTC’den daha hızlı bir şekilde BTC satın almaları konusunda endişelenmesi gerekmiyor. Bildirilenlere göre, bu tür alım işlemlerini yapan şirketlerin tercihi, halihazırda dolaşımda olan BTC’leri satın almak.

Grayscale, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Horizon (ZEN), Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), XRP ve Zcash (ZEC) gibi kripto varlıkları ile 5,8 milyar $’lık bir varlık bildirisi yaptı.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar