Muhabbit

Greenidge 35 Milyon Dolarlık Bitcoin Kazdı! Şirket Zararda!

Nasdaq’da listeli bir Bitcoin madenciliği şirketi olarak öne çıkan Greenidge, üçüncü çeyrek verilerini açıkladı.

Mining Muhabbit

Mining Muhabbit

Greenidge, 35 Milyon $ değerinde Bitcoin kazımı gerçekleştirdi. Nasdaq’da listeli bir Bitcoin madenciliği şirketi olarak öne çıkan Greenidge, üçüncü çeyrek verilerini açıkladı.

Üçüncü çeyrekte 729 Bitcoin ürettiğini belirten şirket, madencilik operasyonları ile ilgili bilgileri de kamuoyu ile paylaştı.

Halihazırda operasyonlarını 15.300 adet madencilik cihazı ile sürdüren kuruluş, 1.2 “exahash” güce sahip durumda. Üçüncü çeyrek süresince 52 Milyon $’lık kripto parayı elinde bulunduran şirket, tüm masraf ve vergilerin düşmesinin ardından zararda olduğunu açıkladı.

İlgili dönemde 33 ile 37 Milyon $ arası gelir elde eden şirketin net kaybının 16-19 milyon $ arasında olduğu belirtilmiş durumda.

Operasyonlar Genişletilecek

Önümüzdeki dönemde operasyonlarını genişleteceğinin bilgisini de paylaşan şirket, Güney Carolina bölgesindeki yeni çalışmalarını 1 Temmuz 2021’de açıklamıştı. Yeni cihaz alımları ile birlikte kapasite artırımına gidecek olan Greenidge, yeni cihazların ve tesislerin aktive edilmesinin 2022 yılının ilk aylarına yetişmesini beklemiyor. 2022 yılının ortalarına doğru faaliyete geçmesi planlanan yeni tesisler ve cihazlar ile birlikte kazım kapasitesini artıracak olan Greenidge, bu sayede net karlılık pozisyonuna geçmeyi planlıyor. Kazdığı Bitcoin’leri elinde bulunduran madencilik şirketi, BTC fiyatının artması ile birlikte karlılığını da artırmayı hedefliyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version