Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41892.76
-4.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2228.02
-5.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.8
6.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231
-3.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore Hükümetinin YouTube Kanalı Hacklendi! Elon Musk Videoları Yayınlandı!

Güney Kore YouTube kanalında Elon Musk’ın röportajı oynatıldı.

Clock
Paylaş
Güney Kore Hükümetinin YouTube Kanalı Hacklendi! Elon Musk Videoları Yayınlandı!

Güney Kore hükümetinin resmi YouTube kanalı, 3 Eylül 2022 Cumartesi günü siber saldırganların hedefi oldu. Saldırganlar, kanalı hackleyerek kripto para temalı videolar paylaştı.

Saldırganlar cumartesi gününün erken saatlerinde ülkenin resmi kanalına saldırdı ve kanalın ismini “Spacex Invest” olarak değiştirdi. Saldırganlar sonrasında, SpaceX’in Kurucusu ve CEO’su Elon Musk’ın kripto para birimlerine adanmış bir röportajını canlı yayın olarak gösterdi.

728×90 muhabbit - Güney Kore Hükümetinin YouTube Kanalı Hacklendi! Elon Musk Videoları Yayınlandı!300x250 muhabbit - Güney Kore Hükümetinin YouTube Kanalı Hacklendi! Elon Musk Videoları Yayınlandı!

YouTube hesabını yönetmekten sorumlu olan Kore Cumhuriyeti Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı’nın bir temsilcisi, departman çalışanlarının sabah saat 6 civarında durumun farkına vardıklarını açıkladı. Sonrasında derhal güvenlik önlemleri aldıklarını ve kanal üzerindeki kontrolü saat 7.20’de geri alabildiklerini söyledi. YouTube kanalının yaklaşık olarak 3 saat saldırganların elinde olduğu açıklandı.

YouTube’un ana şirketi Google da kanalın çalındığını doğruladı. Hesap adının ve şifresinin çalındığından şüphe duyuluyor. Kore Yonhap haber ajansının yaptığı habere göre Google’ın Kore’deki bir yetkilisinin hack olayını çözmesi için özel bir birim yolladı.

kore polis 1200x600 - Güney Kore Hükümetinin YouTube Kanalı Hacklendi! Elon Musk Videoları Yayınlandı!

Kore’de Çalınan İlk YouTube Hesabı Değil

Aynı haftanın başında Kore Turizm Örgütü (KTO) tarafından işletilen bir Youtube hesabı da saldırıya uğradı. Yarım milyondan fazla aboneye sahip olan kanal saldırıya uğradıktan sonra kapatıldı ve hala erişim sağlanamıyor. Bir KTO temsilcisi haber ajansına verdiği demeçte, Google’ın anormal faaliyetler tespit etmesi durumunda bir hesaba erişimi otomatik olarak engellediğini söyledi.

Yakın zamanda gerçekleşen bir başka siber saldırı ise “Belarus Siber Partizanları” adlı hükümet karşıtı bir gruptan geldi. Grup, Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko’nun pasaportunu NFT olarak satmaya çalıştı. Grup, Rusya’nın komşu ülkesi Ukrayna’yı işgaline karşı saldırılar ile fon toplamaya çalışıyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar