Muhabbit

Güney Kore, kripto para mikserlerine ilişkin düzenlemeyi tartışıyor

Güney Kore, yasa dışı finansal faaliyetleri engellemek amacıyla, kara para aklamada kullanılan kripto para mikserlerine özel düzenlemeler getirmeyi düşünüyor.

Kripto para alanındaki düzenlemelerin global çapta ele alındığı bu dönemde, Güney Kore Finansal İstihbarat Birimi (FIU), bu mikserlerin suç örgütleri tarafından kullanılmasına karşı alınacak tedbirleri düşünüyor.

Güney Kore, kripto para alanında katı kurallar için hazırlanıyor

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu’na (FSC) bağlı Finansal İstihbarat Birimi’nin, kara para aklayıcıların sıklıkla kullandığı kripto mikserler için düzenlemeye hazırlandığı bildiriliyor. Güney Kore’de halihazırda bu teknolojiye özel yaptırımlar henüz bulunmuyor. Yetkililer bir an önce bu işlemlere kısıtlama getirmeyi planlıyor.

Ülkenin yerel haber ajanslarından gelen bilgiye göre, bir Mali İstihbarat Birimi yetkilisi bu konu hakkında endişelerini dile getirdi. Düzenleyicilerin sorunun farkında olduğunu ve kripto para mikserleri yoluyla kara para aklamanın yüksek risklerini kabul ettiğini söyledi. Aynı zamanda yetkililerin bu kripto mikserlerine karşı son derece katı kripto para düzenlemelerine hazırlandığını belirtti.

Bu mikserler, dijital paraları bölerek ve karıştırarak sisteme sokuyor ve bu da fonların izlenmesini zorlaştırıyor. Güney Kore, bu konu üstüne eğilerek düzenlemeye dair yeni tartışmalar başlattı. Mikserlerin uluslararası kullanımı nedeniyle detaylı bir sistemin kurulması ülkeler arası iş birliği ve zaman gerektirebilir.

Son Yazılar

Exit mobile version