Muhabbit

Güney Kore Milli Metaverse Projesine 187 Milyon Dolar Yatıracak

Güney Kore hükümeti milli metaverse programının gelişimini hızlandırmak için projeye 187 milyon dolar yatırımda bulunacak.

Güney

Metaverse-GüneyKore-Muhabbit

Güney Kore hükümeti milli metaverse programının gelişimini hızlandırmak ve platformu şirketler ve sektörler için çekici bir hale getirmek amacıyla projeye 187 milyon dolar yatırımda bulunacak.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Güney Kore Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı, bu rakamı ülkede dijitalleşmenin yaygınlaşmasını desteklemek ve geniş kapsamlı bir metaverse ekosistemi oluşturmak için taahhüt etti.

27 Şubat 2022 tarihinde yayınladığı açıklamada bakanlık sağlanan fonun Genişletilmiş Sanal Dünya isimli metaverse’ün kurulumunda büyük öneme sahip üç ana amaç için değerlendireceğini belirtti.

Bu amaçlar şehirlerin sanal alemde sanayileştirilmesi, eğitimin gerçekleştirilmesi ve medyanın aktif bir şekilde kullanılması olarak ifade edildi.

İçerik üreticilerinin platforma yeni yetenekleri çekmek amacıyla Güney Kore Hükümeti tarafından desteklenmesi ve metaverse etrafında ortak aktivitelerde bulunan sanal bir topluluğun oluşturulması bekleniyor.

Seul Metaverse

Güney Kore Yasaları Milli Metaverse’e Hazır Değil

Konuya dair açıklama yapan Hashed CEO’su Simon Kim, Güney Kore’nin metaverse platformunun katılımcılarına finansal destekler sunarak ülkede ticari büyümeyi hızlandıracağını belirtti.

Kim, aynı zamanda metaverse’ün hükümet tarafından desteklenmesinin bir sorun teşkil etmediğini çünkü özel sektörün de aktif olarak metaverse piyasasına yatırımlarda bulunduğunun altını çizdi.

Hükümet daha çok metaverse’e dair yasal düzenlemeler üzerine çalışmalı.

Kim Güney Kore’de NFT oyunlarının piyasaya sürülmesinin ve token sigortalamanın yasak olduğunu da hatırlatarak bu yasakların ilerde metaverse’te sorunlara yol açabileceğine işaret etti.

Dencetraland ve The Sandbox gibi metaverse’lere de yatırım yapan Hashed, Güney Kore merkezli bir kripto para şirketi.

Bakanlığın İletişim ve Politika Departmanı Başkanı Park Yungyu ise hükümetin metaverse’e yönelik girişiminin Güney Kore’nin “Digital New Deal” olarak bilinen yeni dijital teknoloji dönüşüm projesinin bir parçası olduğunu belirtti.

Milli metaverse’ün uluslararası popülerlik kazanmasını bekleyen Güney Kore Hükümeti platforma giriş yapan şirketlerin dijital dünyada büyümesini desteklemek için finansal ve teknolojik destek sağlaması bekleniyor.

Seul Belediyesi de 2021 yılından beri halka açık bir metaverse alanı oluşturmak üzerine çalışıyor. Belediye, Kasım 2021 tarihinde “Metaverse 120 Center” isimli projesini duyurdu. Projenin lansman tarihi ise henüz bilinmiyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version