BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Güney Kore Yeni Sağlık Sistemini Blockchain İle Oluşturuyor!

Blockchain teknolojisi sağlık alanında da yenilikler getirecek.

Yayın:

-

Güney Kore hastaneleri, blockchain, yapay zeka ve büyük veri gibi endüstri 4.0 teknolojisini kullanarak yeni bir sağlık hizmeti çağını başlatmayı planlıyor.

Gelecekteki sağlık hizmetleri için açık ve yenilikçi bir altyapı geliştirmeyi hedefleyen, ülkedeki en prestijli hastane gruplarından biri olan Yonsei Hastanesi, gelişmekte olan teknolojilerdeki sorumluluğa liderlik etmeyi planlıyor.

Yonsei Üniversitesi’nde düzenlenen bir basın toplantısında konuşman yapan Yonsei Hastanesi direktörü Yun Dong-seop, yeni nesil hassas tıbbı elde etmenin bilgi teknolojisi (BT), blockchain, dijital tıbbi bakım, yapay zeka ile birlikte açık yenilikçi bir altyapı gerektirdiğini dile getirdi. Yun ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Kişisel genetik bilgileri, klinik bilgileri ve yaşam tarzı alışkanlıklarını analiz ederek her hasta için en uygun tedaviyi sağlamak istiyoruz. Bunun için yeni dijital altyapı aracılığıyla şimdiki hassas tıptan daha ileri bir adım atmayı planlıyoruz.”

Yapılan açıklamada, blockchain teknolojisinin, tıbbi kayıtların kalitesini yükselterek veri merkezli hastanelerin gerçekleştirilmesinde etkili olacağı bildirildi. Ayrıca verilerin, akıllı hastaneler için biyosensörler ve dijital sinir ağları kullanılarak toplanılacağı açıklandı.

Yonsei Hastanesi, tıbbi teknoloji cihazları üreten büyük şirketler aracılığıyla teşhis cihazları, yeni ilaç hedefleri, tıbbi cihazlar, blok zincirleri ve yapay zekâ gibi çeşitli alanlarda geleceğin tıbbına liderlik ederek yeni nesil dijital tedavi için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı.

Son olarak açıklama yapan Yun Dong-seop şu ifadelere yer verdi:

“Gelecekte ciddi ve inatçı hastalıklar için hassas tıbbı hayata geçireceğiz. Böylece Yonsei Hastanesi önderliğinde yeni nesil dijital sağlık istemini başlatmak istiyoruz.”

Sağlık, toplumların temel bir alanıdır. Ülkeler sağlık sistemini daha ileri seviyeye taşımak için blockchain tabanlı çözümler kullanmaya başladı. Örneğin, Singapur yönetimi bir takım tıbbi kayıt yönetimini artırmak için blockchain ile çalışan dijital sağlık pasaportu sistemi çalışmalarını başlatmıştı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler