Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44066.94
0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2363.33
0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.72
17.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.7
2.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore’de Yapay Zekâ Ve Blockchain Tabanlı Kampüs!

Güney Kore’deki Suseong Üniversitesi, yapay zekâ ve Blockchain tabanlı bir kampüs için Kore Yapay Zekâ Birliği ile anlaştı.

Clock
Paylaş
Güney Kore’de Yapay Zekâ Ve Blockchain Tabanlı Kampüs!

Güney Kore’deki Suseong Üniversitesi, yapay zekâ ve Blockchain tabanlı bir kampüs için Kore Yapay Zekâ Birliği ile anlaştı.

Corona virüsü pandemisi “normal” dünya düzenini değiştirdi. Değişen dünya düzenine adapte olmak adına tüm dünyada çeşitli teknolojik ilerlemeler yaşanıyor. Birçok şirket ve hükümet, Blockchain tabanlı projelere destek vermeye, onları adaptasyon çalışmalarında kullanmaya başladı.

728×90 muhabbit - Güney Kore'de Yapay Zekâ Ve Blockchain Tabanlı Kampüs!300x250 muhabbit - Güney Kore'de Yapay Zekâ Ve Blockchain Tabanlı Kampüs!

Güney Kore işi biraz daha ileriye götürerek, öğrencilerine yapay zekâyı ve Blockchain teknolojisini öğretmeye, ileri ki adaptasyon gerektiren durumlarda bir adım önde olmalarını sağlayacak bir girişime karar verdi.

Suseong üniversitesi Blockchain tabanlı kampüs - Güney Kore'de Yapay Zekâ Ve Blockchain Tabanlı Kampüs!
Suseong Üniversitesi

Blockchain teknolojisine ve bilgisayar bilimlerine olan tutumlarıyla adından söz ettiren Suseong Üniversitesi, Kore Yapay Zekâ Birliği ile masaya oturarak 22 Mayıs tarihinde kampüsün ilk imzasını attı. ABC Bölümü adı verilmesi kararlaştırılan kampüsün, yapay zekâ araştırmalarına öncülük edip Blockchain teknolojisi ile veri akışını denetlemesi bekleniyor.

Suseong Üniversitesi Planlama ve Koordinasyon direktörü Kim Kun-Woo;

“Covid-19 nedeniyle tüm dünya hızla yapay zekâ ve Blockchain tabanlı bir topluma yani ABC tabanlı enstitümüze doğru gelişiyor.”

Temeli 2021 yılında atılması planlanan kampüsün birçok iş grubuna ön ayak olması bekleniyor. Tahmini olarak 2021-2022 öğrenim yılında staj programları dahilinde öğrenci alınacağı da açıklamada yer alıyor. Dünyada bir ilk olan bu kampüs, başta Blockchain teknolojisi olmak üzere kripto dünyasının yaygınlaşması ve benimsenmesi için çok büyük bir artı olacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar