Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Livecoin: Hacklendik! Sakın İşlem Yapmayın!

Kripto para borsası Livecoin hacklendi, Bitcoin 320 bin dolar oldu!

Clock
Paylaş
Livecoin: Hacklendik! Sakın İşlem Yapmayın!

Rusya’nın önde gelen kripto para borsalarından Livecoin, Christmas arifesinde siber saldırıya uğradığını duyurdu. Ünlü kripto para borsasının sitesinde yayınlanan duyuruda sistemin kontrolünü kaybettiklerini, müşterilerin sistemlerini kullanmamaları gerektiği konusunda uyarılar yer alıyordu.

Livecoin uyari - Livecoin: Hacklendik! Sakın İşlem Yapmayın!
Livecoin’in sitesinde yayınladığı uyarı mesajı

Duyuruda saldırının birkaç aydır dikkatlice planlanmış olduğuna dikkat çekilirken, saldırıya karşı koymak için ellerinden geleni yaptıklarını ekleyen Livecoin ekibi “her anlamda hizmetlerimizi kullanmaktan kaçının” diye uyardı.

7/24 fonları, nodeları ve tabii ki server’ı geri almaya çalışan ekip, yerel güvenlik güçleriyle de iletişime geçtiklerini iletti. Ayrıca birkaç gün içerisinde tekrar duyuru yapacaklarını ve müşterilerinden beklemede kalmalarını istedi.

23 Aralık’ı 24 Aralık’a bağlayan gece meydana geldiği düşünülen saldırıda, siber suçluların Livecoin altyapısını ele geçirdiği ve döviz kurlarını gerçekçi olmayan değerlerle değiştirmeye çalıştığı gözlendi.
Öyle ki fiyatı 23 bin dolar sularında olan Bitcoin, Livecoin’de 320 bin dolardan işlem görüyordu.

2014 yılı Mart ayından beri aktif olan borsanın şu anda ön ucu (frontend) kısmen kontrol ettiği, duyuruyu da bu şekilde yapabildiği eklendi.

Kripto para borsası haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar