Muhabbit

BITCOIN

Halving İçin Neredeyse Son 500 Blok! Peki Durum Ne?

Yarılanma 630,000’inci blokta gerçekleşecek.

Clock
Paylaş
Halving İçin Neredeyse Son 500 Blok! Peki Durum Ne?

Herkesin merakla beklediği Bitcoin “halving“ine yaklaşık 500 blok kalmış durumda. Ödül yarılanması ile birlikte blok ödülleri 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. İşlem ise 630,000’inci blokta gerçekleşecek. Tahmin süre olarak da “halving”e yaklaşık 3 gün kalmış durumda.

Madenciler halving öncesinde yüksek orandan blok ödülü kazanmak adına adeta Bitcoin ağına bir madenci akını gerçekleşmiş durumda. Bu sayede Bitcoin “hash rate”i de gelmiş geçmiş en yüksek seviyelerinde seyretmekte.

Fiyat Hareketi Geçmiş Halving Dönemlerinden Farklı

Fiyatlama tarafında ise geçmiş halvinglerde bu denli bir yükseliş oluşturmamıştı. Aksine “halving”e giden yolda düşüş gösteren Bitcoin, halving sonrası dönemde yükselişe geçmişti.

Bitcoin’in diğer halving dönemlerine benzer bir tablo cizmesini bekleyen yatırımcılar ise terste kalmış durumda. 13 Mart tarihinde yaşadığı düşüşten beri yükselişine düzenli olarak devam eden Bitcoin, istikrarlı bir şekilde 10,000 $ seviyelerine kadar erişip dün, 10,088 $ seviyesine kadar çıkmayı başardı.

Borsalara Akış Ne Durumda

Glassnode’dan aldığımız verilere göre son 24 saat içersinde borsalara giren Bitcoin’ler 704 milyon $ değerinde. Borsalardan çıkan Bitcoin değeri se 734 milyon $.

Tether (USDT) tarafında ise son 24 saat içerisinde borsalara 322.4 milyon $ transfer edilmiş görünüyor. Borsalardan çıkış yapan Tether miktarı ise 322.8 milyon $ değerinde.

Bitcoin Hodler’ları Tarafında Durum Ne

Bitcoin tutan cüzdanların durumunu incelediğimizde ise herhangi bir bozulma göze çarpmıyor. Hatta tam aksine son 8 hafta içerisinde uzun zamandır Bitcoin tutan cüzdanlara, ciddi miktarlarda eklemeler yapıldığı göze çarpmakta.

hodler - Halving İçin Neredeyse Son 500 Blok! Peki Durum Ne?

3,000 $ seviyelerini ziyaret ettiğimiz sırada da alımlarını artıran yatırımcılar, devam eden dönemde de artan bir şekilde cüzdanlarına ekleme yapmayı sürdürmüş durumdalar.

Tether miktarındaki düzenli artış, hash rate tarafındaki yükseliş, borsalardaki hacmin artması ve fiyatın yükselmesi ile heyecanlı bir halving dönemi geçiriyoruz diyebiliriz.

Yaklaşık 3 gün sonra yaşanacak “halving” sonrasında fiyat hareketinin yukarı yönde devam etmesini bekliyor musunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar