Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44280.31
1.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2367.22
-0.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.01
18.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244
3.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Haziran Ayında, Aktif Ethereum Adreslerinin Sayısı, Bitcoin’i Geçti!

Haziran ayı Bitcoin için kötü geçti.

Clock
Paylaş
Haziran Ayında, Aktif Ethereum Adreslerinin Sayısı, Bitcoin’i Geçti!

Bitcoin ağında aktif olan adreslerin sayısı, son altı hafta içinde yaklaşık %60 düşüşle 1,3 milyondan yaklaşık 500.000‘e düştü.

Ağ üzerindeki bu düşüş, Ethereum‘un 27 Haziran’da Bitcoin’den yaklaşık 200.000 daha fazla aktif cüzdana ev sahipliği yapan Ethereum ağıyla birlikte aktif adres sayısıyla Bitcoin’i geçmiş oldu.

728×90 muhabbit - Haziran Ayında, Aktif Ethereum Adreslerinin Sayısı, Bitcoin'i Geçti!300x250 muhabbit - Haziran Ayında, Aktif Ethereum Adreslerinin Sayısı, Bitcoin'i Geçti!
glassnode studio bitcoin number of active addresses 1066x600 - Haziran Ayında, Aktif Ethereum Adreslerinin Sayısı, Bitcoin'i Geçti!
Aktif Bitcoin Adres Sayısı

Metrikler incelendiğinde haziran ayı içerisinde üçüncü defa gerçekleşen bu durum Ethereum’un en son olarak liderliği ele aldığı 2017’nin başından sonra tekrarlamış oldu.

Düşüş eğilimiyle tanınan sosyal medya platformu Twitter analisti Mr. Whale, Bitcoin’in aktif adreslerinin haftalık hareketli ortalamaya göre Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyelerine düştüğünü açıkladı.

Düşüşün Arkasında Birçok Neden Var

Aktif Bitcoin adreslerindeki agresif düşüşe, mayıs ayında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini takip eden %50’den fazla satış, ardından yatay piyasa hareketi ve Çin’in en son baskıları sonrası ağ hash oranındaki büyük çöküş dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin sebep olduğu gösteriliyor.

Bu arada Ethereum’un aktif adresleri, ETH fiyatının %10’dan fazla düşmesine rağmen, geçen hafta %9’dan fazla artarak 700.000’i geçti. Bununla birlikte, aktif Ethereum adresleri, nisan ayı başındaki 900.000’e ulaşan zirvesinden hala %22 aşağıda yer alıyor.

Aktif adreslerdeki bu görünüm, Ethereum’un Bitcoin’i geride bıraktığı en son metrik olarak göze çarpıyor. Flippening Index tarafından yayımlanan verilere göre, Ethereum’un işlem ücreti gelirinin %300’den fazla olduğu belirtilirken, toplam işlem sayısı ise Bitcoin’den yaklaşık %500 daha fazla gerçekleşmiş durumda.

Yine başka bir zincir içi analitik veri sağlayıcı Glassnode’un 23 Haziran tarihli raporuna göre, DeFi protokolleriyle etkileşime giren benzersiz adreslerin toplam sayısı Mayıs ayından bu yana artmaya devam etti ve bu da DeFi etkinliğinin arttığını gösteriyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar