Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26579.06
-0.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1594.58
-0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.96
0.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.8
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hiçbir Zorluk Kadın Yatırımcıları Kripto Paralara Yönelmekten Alıkoyamıyor!

Kripto para piyasasındaki düşüş yatırımcılar için zor günlerin yaşanmasına sebebiyet verdi, ancak kadınlar sektöre yönelmekten vazgeçmedi.

Clock
Paylaş
Hiçbir Zorluk Kadın Yatırımcıları Kripto Paralara Yönelmekten Alıkoyamıyor!

Kripto para piyasasındaki düşüş pek çok yatırımcı ve şirket için zor günlerin yaşanmasına sebebiyet verdi. Ancak yeni veriler piyasadaki endişe verici durumun kadınları kripto paralara yatırım yapmaktan alıkoyamadığını ortaya koyuyor.

Kripto para yatırım platformu BlockFi tarafından gerçekleştirilen bir araştırma Amerika Birleşik Devletleri (ABD) genelinde kadınlara kripto paralara dair düşüncelerini ve sektöre yatırım yapıp yapmadıklarını sordu. Araştırma Eylül 2021 – Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

728×90 muhabbit - Hiçbir Zorluk Kadın Yatırımcıları Kripto Paralara Yönelmekten Alıkoyamıyor!300x250 muhabbit - Hiçbir Zorluk Kadın Yatırımcıları Kripto Paralara Yönelmekten Alıkoyamıyor!

Araştırmadan edinilen bulgulara göre her 10 kadından 1’i kripto paraları ilk yatırım aracı olarak tercih ediyor. Bu kadınların %17’si Y kuşağına dahil yatırımcılarken, %11’i Z kuşağına dahil yatırımcılar olarak dikkat çekiyor. Bulgular ayrıca araştırmaya dahil olan X kuşağı kadınların %7’sinin kripto paraları ilk yatırım tercihi olarak belirlediğini gösteriyor.

Ancak, önceki araştırmalar gösteriyor ki sektöre daha fazla yatırımın çekilebilmesi için eğitim ve şeffaflık aracılığıyla yatırımcılara daha güvenli bir ortam yaratılması gerekiyor.

Araştırmaya katılan kadınların %81’i kripto paralara dair bilgili olduklarını dile getirirken, %77’si sektörü hala riskli bir yatırım alanı olarak görüyor.

blockchain kadin - Hiçbir Zorluk Kadın Yatırımcıları Kripto Paralara Yönelmekten Alıkoyamıyor!

Kripto Para Sektörüne Kadın Yatırımcıları Çekmek İçin Eğitim Şart

BlockFi Kurucusu Flori Marquez de daha fazla kadını sektöre çekebilmek için eğitimin şart olduğunu dile getiriyor.

“Bilgi gücü, özgüveni beraberinde getiriyor.”

Hem piyasa hem de eğitim eksikliğinden kaynaklanan engellere rağmen pek çok kadın hala sektörde kendileri için geniş bir yer olduğunu düşünüyor. Araştırmaya katılan kadınların 5te 1’i önümüzdeki sene içerisinde kripto para alma niyetlerinin olduğunu dile getirdi. Z jenerasyonuna dahil kadınların %20’si ise Bitcoin’i “en iyi uzun vadeli yatırım aracı” olarak tanımladı.

Kripto para yatırımı yapan kadınların %69’u ise kripto paralarını ellerinde tutmaya niyetli olduklarını ve ticari faaliyetlere girmek gibi bir planları olmadığını belirtti.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Destekçisi Rishi Sunak, İngiltere’nin Yeni Başbakanı Oldu!

Marquez’e göre piyasadaki mevcut düşüş hali kadın kripto para sahiplerinden oluşan topluluklar kurmak için ideal bir fırsat.

“En iyi topluluk oluşumları ayı piyasaları sırasında gerçekleşir. Böyle bir dönemde tüm yatırımcıları kapsayacak ürünler geliştirmek ve topluluklar kurmak şart.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar