Muhabbit

Hindistan Kripto Paraları Düzenleyebilir!

Hindistan Merkez Bankası Komite Üyesi, kripto paraları yasaklamanın zor olduğunu düzenlenmesinin daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Hindistan Yasa

Hindistan Yasa

Hindistan Merkez Bankası Komite üyesi Ashima Goyal, pazar günü yaptığı bir röportajda kripto paralar hakkında konuştu.

Kripto para birimleriyle ilgili birçok soruyu yanıtlayan Goyal, dijital varlıklara kripto para yerine kripto token olarak adlandırılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, yasal para birimi olarak kullanılmasından çok “token” olarak farklı düzenlemelere tabi tutulması gerektiğinden bahsetti.

Goyal daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Sadece risklerin farkında olan yatırımcıların büyük işlemler yapmasına izin vermek doğrudur. Bunun yanında kripto para yasağı uygulamak zordur ve yalnızca yasa dışı faaliyetleri artmasına neden olur.

Merkez bankasının son toplantısında, kripto paralar için kısmi bir yasağın işe yaramayacağını, bu yüzden kripto paraları tamamen yasaklanması konuşuldu.

Merkez Bankası’nın Kaygıları

Hindistan Merkez Bankası, kripto paraların aşırı fiyat dalgalanmasından dolayı yatırımcıya zarar verdiğini, bununla birlikte kara para aklama, terörizmin finansmanı ve dolandırıcılık ile mücadele için büyük riskler oluşturduklarını açıkladı.

Hindistan’ın kripto paralar için çıkardığı bir yasa şimdilik yok. Ancak Hindistan hükümeti, kripto paralar mevzuatı üzerinde çalışmaktadır.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version