Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan’da Kripto Yatırımları Artış Gösteriyor!

Clock
Paylaş
Hindistan’da Kripto Yatırımları Artış Gösteriyor!

Hindistan’da yaşanan belirsiz düzenleyici ortama rağmen, ülke çapında kripto paralara yapılan yatırımlar, yaklaşık %19.900 oranında arttı.

Bloomberg tarafından 28 Haziran tarihinde bildirilenlere göre, Chainalysis verileri, ülkedeki kripto para yatırımlarının 2020’nin dördüncü çeyreğin sonuna doğru piyasalar tüm zamanların en yükseğine doğru yol alırken, artış gösterdiğini söylüyor.

Chainalysis, Hindistan genelinde kripto paraya yapılan toplam yatırımın 200 milyon $’dan 40 milyar $’a yükseldiğini tahmin ediyor. Bunun yanında firma, 15 milyon Hintlinin kripto para birimlerini benimsediğini tahmin etmekte.

hindistan 1200x579 - Hindistan'da Kripto Yatırımları Artış Gösteriyor!
Hindistan’da kripto paralara yapılan yatırımın bir grafiği. Kaynak: Chainalysis

Veriler Hindistan Yüksek Mahkemesi‘nin Mart 2020’de, Hindistan Merkez Bankası’nın dijital varlıklarla faaliyet gösteren firmalara bankacılık hizmetleri sunan finansal kurumlara yönelik yasağını kaldırma kararının olumlu etkilerini gözler önüne seriyor.

Hindistan’da Düzenleyici Belirsizlik Var!

Bununla beraber, Yüksek Mahkeme geçen Mart ayında Merkez Bankası yasağını kaldırması ve millet vekillerinin son 15 ay içinde kripto paralar ile ilgili tehditleri, Hindistan’ın kripto paralar ile olan yolculuğunu biraz zorlaştırdı.

Yerel borsa ZebPay’in kurucu ortağı Sandeep Goenka, istikrarlı tehditlere rağmen, 18 ila 35 yaş aralığındaki Hintlilerin kripto paralar olan ilgilerini vurguladı ve altın yerine kripto paraya yatırım yapmayı tercih ettiklerini belirtti.

Goenka, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bu kişiler, sürecin basit olması sebebiyle altından ziyade kripto paralara yatırım yapmayı tercih ediyor. Altının aksine çevrim içi bir şekilde kripto para satın alabilirsiniz.

Görünüşe göre, ülkenin ciddi bir kesimi, kripto paraları altına tercih ediyor. Ülkenin önde gelen yatırımcılarından biri, konu ile ilgili şöyle konuştu.

Paramı altından ziyade kripto paralara yatırmayı tercih ediyorum. Kripto paralar, altından veya mülklerden daha şeffaf varlıklar. Ve bu varlıkların getirileri kısa sürede çok daha fazla.

Kripto paraların diğer varlık gruplarından daha fazla kazandırdığı konusunda hemfikir misiniz?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar