Muhabbit

BLOCKCHAIN

BuyUcoin, Faaliyetler İçin Düzenleyici Çerçeve Önerdi

Sunulan çerçeve ile ülkedeki kripto para yasaklarının kalkması planlanıyor.

Clock
Paylaş
BuyUcoin, Faaliyetler İçin Düzenleyici Çerçeve Önerdi

Hindistan merkezli küresel kripto para borsası BuyUCoin, Hindistan‘daki kripto para faaliyetlerini düzenlemek için tüm Hintli kripto para paydaşlarının desteğine sahip olduğunu iddia ettiği bir çerçeve önerisinde bulundu.

2 Ekim tarihinde yapılacak olan resmi açıklama ile yayınlanacak olan  “sandbox” isimli çerçevenin geliştirilmesine hangi paydaşların yardımcı olduğu konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.  

Milyar dolarlık işlemleri gerçekleştiren ve 350.000’den fazla kullanıcıya sahip olan BuyUCoin borsası, hazırlamış olduğu çerçeveyi, topluluk tarafından yönlendirilen kurallar, öneriler ve uygulama yöntemlerinden oluşan bir taslak olarak tanımlıyor.

Kripto Para Yasakları

Yakın zamanda Hindistan Yüksek Mahkemesi, Mart 2018’den bu yana yürürlükte olan bankaların, kripto para şirketleriyle işlemlerine getirilen yasağı kaldırmıştı. Bu durum piyasalarda yatırım ve iyimserlik iklimi oluşturdu aynı zamanda da borsalara olan kullanıcı ilgisinde de bir patlama meydana getirdi. Bu ilgiye kayıtsız kalmayan borsa, kripto işlemleri için hazırlamış olduğu çerçeveyi Hindistan Hükümetine sunacak ve gerekli adımların atılmasını bekleyecek.

Ancak bazı yetkililerin dijital varlıkların ticaretini kısıtlamak için alternatif çerçeveler geliştirme çabalarının olduğuna dair haberler zaman zaman gündeme gelmektedir. Bu gibi bazı belirsizliklerin olması kripto para ticareti ile ilgilenen bir kısım kitleyi de endişe içinde bırakıyor.

BuyUCoin’in CEO’su ve kurucu ortağı Shivam Thakral, yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 “Bu öneri, kripto para birimini kitleler için erişilebilir kılmak için uzun bir yolculuğun ilk kilometre taşıdır”

Thakral ayrıca bu taslağın, kripto para uzmanlarından ve sektör içerisindeki uzman kişilerden gelen bilgiler ışığında hazırlandığını söyledi. Bu çerçevenin, hükümetin kripto paralar ile ilgili yasa yapmasına yardımcı olmanın yanında aynı zamanda sektöre yeni başlayanlara rehberlik edeceğini bildirdi.

Quantum Economics Başkan Yardımcısı Charles Bovaird, Sanbox isimli çerçeveyi övgüyle karşıladığını belirti ve şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Kripto para ticaretinin yasaklanması, Hindistan’ın, diğer ülkelerin gerisinde kalmasına neden olur. Hintli yetkililerle gerekli görüşmeler yapılarak, ülkede çok ihtiyaç duyulan kripto para düzenlemeleri uygulayabilir.”

BuyUCoin yaptığı açıklama ile hazırlamış olduğu Sandbox’ın ilk taslağını 2 Ekim 2020 tarihinde yayımlayacağını ve bu taslağa buyucoin.com/sandbox adresinden ulaşılabileceğini bildirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Hindistan Haberleri İçin: Hindistan Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar