Muhabbit

Hong Kong, Pazartesi Günü Bitcoin ve Ethereum Spot ETF’lerini Onaylayacak!

Hong Kong’un, spot Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini Pazartesi günü (15.04.2024) onaylamayı planladığı bildiriliyor. Bloomberg’ün güvendiği kaynaklara dayandırdığı habere göre Hong Kong düzenleyicileri Bitcoin ve Ethereum tabanlı spot ETF’leri Pazartesi günü onaylayacak.

Kaynaklar, Çinli varlık yöneticisi Harvest Fund Management Company’nin Hong Kong’daki yan kuruluşunun Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini pazartesi günü onay aldıktan sonra sunacağını bildirdi.

Ayrıca, Bosera Asset Management (International) Co. ile HashKey Capital arasındaki bir ortaklık da her iki tür spot ETF’i sunmak için onay bekliyor.

SFC, kripto tabanlı ETF’lere izin verdi

Bloomberg’e göre, ihraççıların ilk grubu her iki türdeki spot ETF’i de nisan ayı sonunda geçici olarak başlatacaklar. Beklenen onaylar, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) kurumsal yatırımcıların dijital varlık tabanlı yatırımlara erişimini artırmanın yolunu açacağının sinyalini vermesinin ardından geldi. SFC bu ayın başlarında Harvest ve China Asset Management’a kripto para tabanlı fonları yönetme izni vermişti.

The Block‘un haberine göre Hong Kong’daki bu gelişmeler, kripto paralara dayalı finansal ürünlere olan ilginin arttığı bir dönemde geldi.

Son Yazılar

Exit mobile version